Вівторок, 23 травня 2017 04:48

БК "Хімік" завоював Кубок України з баскетболу

КИЇВ. 27 лютого. УНН. Южненський "Хімік" став володарем Кубка України з баскетболу, перемігши фінальному поєдинку, який пройшов в київському Палаці спорту, криворізький "Кривбас", передає УНН з посиланням на прес-службу ФБУ.

Фінальний матч Кубка України почався зі стартового ривка "Кривбасу". Команда Олега Юшкіна, яка проводила свій п'ятий матч за останні десять днів, відреагувала на цей спурт своєчасно і далеко суперника не відпустила. Спочатку підібравшись до криворіжців, а потім і вийшовши вперед на екваторі десятихвилинки. Юшкін проводив активну ротацію, розвантажуючи своїх лідерів, що допомогло южненцям зберегти відрив і піти на першу перерву в ролі лідера.

На старті другого періоду "Хімік" продовжив розпочату справу: Мальчевський і Петров двічі точно атакували з фарби, відправивши "Кривбас" на тайм-аут вже на 50-й секунді другого періоду.

Однак екстрена хвилина криворіжцям не допомогла: южненці продовжили нарощувати свою перевагу, яка швидко перевалила за 20-очкову позначку. Головного болю Валерію Плеханову, який використовував всі свої тайм-аути в першій половині матчу вже на 13-й хвилині поєдинку, додавав швидкий перебір фолів.

"Хімік" діяв активніше за суперника на обох половинах майданчика, "Кривбас" же в другому періоді повністю провалився в атаці, набравши лише 10 очок при 25 набраних суперника.

Поки криворіжці раз по раз втрачали м'яч в атаці і не реалізовували кидки з-під кільця, бігмен южненців Шоу закидував триочкові від щита на останній секунді атаки. Що ж, щастило в першій половині сильнішим, а ними, без питань, були підопічні Олега Юшкіна.

Після 15-хвилинної перерви команда Плеханова застосувала потужний пресинг, проте ніяких видимих ??змін в гру така тактика не привнесла. "Хімік" легко долав захисні редути суперника: холоднокровно атакував з усіх дистанцій найрезультативніший гравець матчу Віталій Мальчевський, який видавав один з кращих матчів в сезоні.

Криворіжцям вдалося вирівняти гру, проте життєво необхідний ривок в третьому періоді команда Плеханова організувати так і не зуміла, а лідер "Кривбаса" Дмитро Глєбов лише зрідка нагадував про себе влучними кидками з-за дуги. Криворіжці виграли третій період з мінімальною перевагою, проте цей успіх був занадто локальним. Перед заключною десятихвилинної перевага Хіміка становила 17 балів.

Коли Тихонов промазав відверто відкритий кидок з-під кільця, стало зрозуміло - в цьому матчі наздогнати суперника у Кривбаса шансів не залишилося. Незважаючи на напружений графік, "Хімік" підійшов до фінального двобою в більш оптимальному фізичному і моральному стані. Команда Плеханова в заключному періоді виглядала приречено, і проваливши другий період, в гру повернутися так і не зуміла.

"Хімік" довів матч до перемоги і виграв фінальний поєдинок з рахунком 71:51 (17:14, 25:10, 12:13, 17:14).