Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 02:19
Новини: Економіка
24720

Україна і Словаччина почали працювати за схемою віртуального реверсу - "Нафтогаз"

Україна і Словаччина почали працювати за схемою віртуального реверсу - "Нафтогаз"

КИЇВ. 4 квітня. УНН. Україна почала працювати за схемою віртуального реверсу газу зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною, передає УНН із посиланням на прес-службу "Нафтогазу".

За інформацією прес-служби, ПАТ «Укртрансгаз» вперше реалізував в Україні дві практики, стандартні для європейського ринку транспортування газу, а саме, застосування оперативного балансового рахунку (ОБР, operational balancing account, OBA) з операторами суміжних ГТС та впровадження можливості віртуального реверсу (бекхолу, backhaul). Ці практики діятимуть на пунктах з’єднання української ГТС із ГТС сусідніх країн ЄС, не заблокованих наразі ПАТ «Газпром»: Будінце (Словаччина), Германовичі (Польща) та Берегдароц (Угорщина).

"Укртрансгаз розпочав застосування ОБР з суміжними операторами ГТС з 1 квітня 2016 року. ОБР відображає різницю між обсягами газу, замовленими постачальником, та технологічно переміщеними по міждержавним магістральним газопроводам, що з’єднують ГТС суміжних держав. Ця новація впроваджує цивілізовані способи врегулювання технологічних дисбалансів і таким чином знижує фінансові ризики постачальників газу", - йдеться у повідомленні.

Крім того, за інформацією прес-служби, реалізовано можливість використання віртуального реверсу, при якому, за наявністю зустрічних номінацій на транспортування газу, проводиться взаємозалік обсягів газу. При цьому фізично переміщуються лише обсяги газу, не перекриті в результаті такого взаємозаліку. Впровадження віртуального реверсу значно підвищує ефективність використання потужностей на міжнародних пунктах з’єднання.

"В першу чергу переваги від цих інновацій призведуть до покращення умов щодо диверсифікації постачання газу в Україну, оскільки для імпортерів знизяться ризики ведення бізнесу в Україні. З початку року вже більше 20 компаній імпортували в Україну газ через пункти з’єднання з ГТС Євросоюзу. Впровадження стандартних європейських практик роботи ГТС має сприяти збільшенню кількості імпортерів, що буде стимулювати створення конкурентного та ліквідного ринку газу в Україні", - повдіомили в компанії.

Також, за даними "Нафтогазу", Наявність двосторонніх потужностей дозволить оператору української ГТС запропонувати ринку додаткові транзитні послуги територією України. Наприклад, стане можливим транспортування газу з Польщі до Угорщини. Актуальність такої послуги може збільшитися після виходу СПГ-терміналу у Польщі на повну потужність.

"На жаль, через позицію Газпрому на даний час Україна не має можливості запровадити ОБР та віртуальний реверс на усіх точках входу/виходу з ГТС, що знаходяться на кордоні. Нафтогаз та Укртрансгаз сподіваються, що НКРЕКП вже у найближчі тижні затвердить тарифи для нових фізичних та віртуальних потужностей", - резюмували у прес-службу компанії".

Нагадаємо, директор з розвитку бізнесу НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомляв, що російська енергетична компанія “Газпром” блокує віртуальний реверс блакитного палива між газотранспортними операторами України та Словаччини, Румунії, Угорщини і Польщі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...