Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 15:15
Новини: Політика
34155

Івано-Франківська ОДА переплатила 18,6 млн грн за гемодіалізні розхідники

Івано-Франківська ОДА переплатила 18,6 млн грн за гемодіалізні розхідники

КИЇВ. 6 квітня. УНН. Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, закупив розхідні матеріали для гемодіалізу за цінами в 1,6 раза вищими, аніж департамент охорони здоров’я КМДА. Про це йдеться у порівняльному аналізі цін, запропонованих переможцями тендерних процедур у минулому році, передає УНН з посилання до скаргу до АМКУ одного з постачальників гемодіалізних розхідників.

Порівняльний аналіз цін при закупівлі комплектів витратних матеріалів для гемодіалізу, проведених департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації, у 2015 році в цілому (оголошення №024550 від 28.01.2015 р.) свідчить, що ціни майже в 1,6 раза вищі ніж ціни в торгах, що проводилися окремо за аналогічними комплектами, наприклад, департаментом охорони здоров’я КМДА (оголошення №152002 від 23.06.2016 р., №152015 від 23.06.2016 р., №151993 від 23.06.2016 р).

Так, у 2015 році департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації проводив закупівлю 34920 комплектів для проведення сеансів гемодіалізу на загальну суму 56 747 652,00 гривень. У результаті закупівлі, що проводилась в цілому, вартість комплекту витратних матеріалів, запропонованих ТОВ "Румед", становила в середньому понад 1620 гривень.

У той же час, при проведенні закупівлі ДОЗ КМДА окремо за кожним комплектом вартість аналогічних комплектів, запропонованих переможцем, в середньому становила близько 1086 грн за комплект.

У результаті своїх дій Замовник втратив можливість зекономити у 2015 році понад 18 647 200 гривень державних коштів.

Як повідомляв УНН, діалізаторні системи від ТОВ "Румед" виявилися неякісними та розривалися під час процедур у столичних лікарнях наприкінці минулого року.

Також нагадаємо, що гемодіалізні закупівлі з початку року до АМКУ осткаржили вже 50 разів.

За словами генерального директора ТОВ “Медікалгруп Україна”, яке є вітчизняним постачальником засобів для гемодіалізу, станом на кінець березня поточного року в Україні тендерні закупівлі гемодіалізного обладнання та розхідників були заблоковані у 14 регіонах України.

"У 14 регіонах України, тими чи іншими учасниками тендерних процедур заблоковані поставки засобів для гемодіалізу в обласні лікарні. Як правило, це відбувається через подання скарг до АМКУ. Варто зауважити, що не рідко такі скарги є обґрунтованими і мають місце у випадку грубого порушення тендерного законодавства замовником, який намагається надати необґрунтовану перевагу якомусь конкретному учаснику торгів.

Однак, так чи інакше, але проблема в тому, що запаси гемодіалізних розхідників в медичних установах не великі. Вони завжди закуповуються на певний проміжок часу із розрахунку на сталу кількість пацієнтів. І пацієнтів цих менше не стає, навпаки, їх кількість може збільшуватися. Тому будь-яка затримка із новою поставкою через зрив тендерної процедури — це потенціальна небезпека для хворого, який без вчасної процедури гемодіалізу просто не житиме", — зазначила Ірина Савоста.

При цьому за даними нардепів МДО “Депутатський контроль”, гемодіалізний ринок України ділиться між підприємствами, підконтрольними одній особі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...