Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 08:22
Новини: Політика
21948

Юридичні радники П.Порошенка: передача "Roshen" у "сліпий траст" завершена

Юридичні радники П.Порошенка: передача "Roshen" у "сліпий траст" завершена

Президент України Петро Порошенко

КИЇВ. 8 квітня. УНН. Частку корпорації "Roshen", бенефіціарним власником якої є Петро Олексійович Порошенко, було передано у власність ПАТ ЗНКІФ “Прайм ессетс кепітал” (“Прайм”) у 2007 році, передає УНН з посиланням на Facebook фінансової установи.

За інформацією юридичних радників, прагнучи повністю усунути будь-який конфлікт інтересів, пов'язаний з володінням корпорацією Roshen, П.Порошенко прийняв рішення про продаж належної йому частки в корпорації Roshen. 

Залучені фінансові консультанти та юридичні радники отримали мандат на проведення всіх необхідних дій щодо продажу частки в корпорації Roshen, який у подальшому було розширено також на передачу частки в траст. Для цього були створені три закордонні компанії: у Нідерландах, на Кіпрі та на Британських Віргінських о-вах.

Компанії не мали активних банківських рахунків та не могли отримувати за кордоном будь-які доходи.

"... Петро Порошенко не намагався приховати той факт, що він є юридичним власником компанії Prime Asset Partners Limited та, відповідно, бенефіціарним власником компаній, створених нею в іноземних юрисдикціях. Через неможливість знайти покупця на частку в корпорації Roshen, Петро Порошенко прийняв рішення передати належну йому частку у бізнесі у «сліпий траст». Це було здійснено з метою приведення структури власності на акції групи у відповідність до провідних міжнародних стандартів та встановити більш жорсткі механізми усунення конфлікту інтересів, ніж ті, які може бути створено за законодавством України", - йдеться у заяві. 

Після тривалих переговорів було досягнуто принципової згоди з трастовим підрозділом банку Rothshild щодо передачі частки Президента в Roshen у так званий "сліпий траст". Трастову угоду було підписано 14 січня 2016 року, що Rothschild підтвердив у своїй заяві: "Угоду було складено відповідно до міжнародних стандартів передачі політиками активів у траст на час державної служби", - відзначили у Rothschild.

 4 квітня 2016 року ... було зроблено заяву про передачу активів Петра Порошенка у нову іноземну структуру, що повністю завершило юридичну процедуру передачі частки в траст на території України.

"Саме компанія Prime Asset Partners Limited у січні підписала безвідкличний трастовий договір. Усі виплати та передачі активів із трасту будуть здійснюватися на користь українських суб’єктів, а не на користь цієї компанії. Усі податки з таких доходів будуть належним чином сплачуватися до бюджету України",- підкреслюється у заяві. 

Також у заяві наголошується на те, що 4-та Директива Європейського Союзу щодо протидії відмиванню злочинних доходів і фінансуванню тероризму (Directive (EU) 2015/849) що особи, які отримують з трасту вигоду можуть вважатися його бенефіціарними власниками. У тому числі власниками майна, переданого в траст. 

У зв’язку з цим, задля забезпечення максимальної прозорості володіння, Петро Порошенко буде зазначений як кінцевий бенефіціарний власник групи Roshen до моменту фактичного продажу групи (якщо такий відбудеться). 

Як повідомляв УНН 8 квітня, справа "панамських офшорів" може вдарити по Порошенку сильніше, ніж по Путіну

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...