Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 04:46
Новини: Політика
16188

Міністр фінансів візьметься за відновлення співпраці з МВФ і реформу сфери держфінансів

Міністр фінансів візьметься за відновлення співпраці з МВФ і реформу сфери держфінансів

Олександр Данилюк

КИЇВ. 16 квітня. УНН. Новий міністр фінансів Олександр Данилюк вважає своїми найважливішими завданнями відновлення співпраці з МВФ і негайну системну реформу сфери держфінансів. Крім того, на думку міністра, обов'язковим є виконання Коаліційної угоди. Про це він заявив в інтерв'ю з DT.UA.

"Зі зрозумілих причин, пріоритет номер один — відновлення співпраці з МВФ. Також негайно, але з прицілом на тривалішу перспективу, хочу розпочати системну реформу сфери держфінансів, змінити роль самого Міністерства фінансів. Потрібно підсилити роль цього відомства як функціонального, системного інструменту перетворення усіх сфер. Вважаю, що роль Мінфіну як двигуна реформ недооцінювалася, тому його потенціал використовувався далеко не повною мірою. Хоча з допомогою цього міністерства можна зробити дуже багато. Саме Мінфін через механізми фінансування може стимулювати реформи і освіти, і медицини, і соціальної сфери", - наголосив О.Данилюк.

Він заявляє, що змінивши моделі фінансування, в Україні можливо швидше реформувати будь-яку галузь, адже так, на його думку, створюються правильні мотивації для системності ходу реформ.

"Також обов'язковим для мене є виконання Коаліційної угоди. Адже саме в ній міститься перелік поставлених перед урядом завдань, і їх треба виконувати. Свого часу я брав участь у підготовці цього документа, а потім неодноразово критикував його невиконання. Тому для мене це — ще один пріоритет номер один. У цьому контексті бачу свою роль у підтримці реформи державної служби, яка розпочнеться 1 травня ц.р. Мінфін може і повинен стимулювати цю реформу. Також дуже важливою вважаю приватизацію. Це реальний інструмент боротьби з корупцією, зокрема з політичною. Приватизація в інтересах Мінфіну насамперед", - наголосив міністр.

Крім того, серед ключових пріоритетів Данилюк назвав якісну зміну бюджетного процесу. "Бюджет 2017 р. має бути принципово іншим: максимально прозорим, відкритим. Нам потрібна робоча бюджетна декларація. Тепер ми її доопрацьовуватимемо і вноситимемо в парламент", - заявив міністр.

Нагадаємо, у МВФ заявили, що готові співпрацювати з новим урядом України. "Ми готові і далі підтримувати Україну, і очікуємо зустрічі з новим урядом, який вступив на посаду днем раніше", - заявив глава європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-брифінгу в п'ятницю, 15 квітня.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...