Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 05:36
Новини: Економіка
15096

У ДФС заявили про необхідність законодавчих змін у зв'язку з ненадходженням коштів до Держбюджету

У ДФС заявили про необхідність законодавчих змін у зв'язку з ненадходженням коштів до Держбюджету

КИЇВ. 25 квітня. УНН. У Державній фіскальній службі України заявили про необхідність внесення змін до Податкового кодексу через те, що санкції РНБО (введені у 2015 році проти низки підприємств) призвели до ненадходження коштів у Держбюджет. Про це УНН повідомили у відомстві.

Зокрема, зазначили, що представники відомства намагалися владнати вказану проблему самостійно, звернувшись до Національного банку України із закликом зняти фінансові обмеження з підприємств, що потрапили під санкції РНБО та надати їм можливість сплатити податки, як того вимагає Податковий кодекс. Однак, НБУ відмовив ДФС.

"На лист відправлений Державною фіскальною службою від 22.12.2015 року Національному банку України, щодо розгляду питання проведення сплати платежів до бюджетів категорією платників, по яких заблоковані рахунки банківськими установами на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України та відповідно до п.п. 4 п.1 Постанови Правління Національного банку України від 01.10.2015 №654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" отримано лист від 24.03.2016 року. В листі, зокрема, зазначається, що згідно з частиною третьою статті 5 Закону України "Про санкції" (далі – Закон) рішення щодо застосування санкцій стосовно окремих юридичних та фізичних осіб приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України. Відповідно до частини першої статті 5 Закону, пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виносяться на розгляд Ради національної безпеки та оборони України Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Національним банком України, Службою безпеки України. На виконання пункту 3 рішення РНБО Правлінням Національного банку України було прийнято постанову від 01.10.2015 №654 "Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (далі – Постанова №654), яка визначає лише механізм реалізації банками України відповідних персональних санкцій щодо осіб, зазначених у додатках до рішення РНБО. Таким чином, внесення змін до Постанови №654 можливе лише після внесення відповідних змін до Закону", - повідомили в ДФС.

Таким чином, як наголосили у відомстві, вирішити проблему ненадходження запланованих коштів до Держбюджету можливо лише шляхом внесення змін до законодавства.

"Для виконання норм Податкового кодексу України щодо сплати платником податку, до якого застосовуються санкції, податкових зобов’язань, зокрема, з податку на доходи фізичних осіб та військового збору та з метою запобігання застосування контролюючими органами до нього фінансових (штрафних) санкцій у разі неперерахування, несвоєчасного перерахування податків, зборів та платежів до бюджету з причин заблокування коштів на банківських рахунках, необхідно провести зміни до законодавчих актів, Указу та Постанови в частині проведення сплати платежів до бюджету", - підкреслили в ДФС.

Нагадаємо, через санкції РНБО вітчизняні підприємства не змогли сплатити податки до Державного бюджету ані в 2015 році, ані в 2016 році.

Як раніше повідомляв УНН, під санкції РНБО потрапили підприємства, які мають реєстарцію у Криму та РФ, а також два з трьох оператори лотерей. Проте, досі жоден український державний орган не зміг надати відповідне рішення суду, яке б свідчило про неправомірну діяльність цих операторів лотерей.

За даними ЗМІ, секретар РНБО О.Турчинов навмисно вніс двох операторів державних лотерей до санкційного списку, оскільки ці компанії були конкурентами колишнього менеджера його сім’ї.

За оцінками експертів, сума, яку втрачено Держбюджетом сягнула вже 100 млн грн.

При цьому в країні не вистачає коштів на фінансування лікування тяжкохворих українців. За даними громадської організації "Пацієнти України", тисячі тяжкохворих пацієнтів залишилися без ліків, бо Кабмін "не хоче шукати кошти на їх закупівлю". 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...