Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 12:19
Новини: Політика
18732

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокуратури не зможе працювати без представників Омбудсмена - Ю.Севрук

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокуратури не зможе працювати без представників Омбудсмена - Ю.Севрук

Юрій Севрук

КИЇВ. 26 квітня. УНН. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія не зможе працювати і проводити конкурси на посади в органи прокуратури без 3 представників Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Про це сьогодні сказав на брифінгу в.о. Генерального прокурора України Юрій Севрук під час перерви у першому засіданні всеукраїнської конференції працівників прокуратури, передає кореспондент УНН.

"Завдання всеукраїнської конференції працівників прокуратури, в першу чергу, обрати і надати можливість працювати органам прокурорського самоврядування. Це не ті органи, як кажуть, для того, щоб зацементувати систему. Це ті органи, які повинні забезпечити саме аполітичність прокурорів і виключити тиск на них з боку керівництва органів прокуратури або його суттєво зменшити", - наголосив Ю.Севрук.

Він підкреслив, що саме основними вимогами роботи кваліфікаційно-дисциплінарної комісії буде притягнення до дисциплінарної відповідальності, перевірка скарг громадян на прокурорів і прийняття рішення чи відповідають ці скарги вимогам, чи ні, і необхідність притягнення особи до дисциплінарної відповідальності.

"Також кваліфікаційно-дисциплінарна комісія буде забезпечувати відбір кадрів для роботи в органах прокуратури. Тобто, проведення конкурсів, які раніше проводилися конкурсними комісіями, зараз цим буде займатися кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів", - сказав він.

При цьому Ю.Севрук уточнив, що в цій комісії буде лише 5 представників органів прокуратури. Загалом, за його словами, з 11 членів комісії буде 5 представників прокуратури, 3 представника від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (які ще не призначені), 2 науковці і 1 адвокат (вже призначені).

"У нас передбачено в законі, що кваліфікаційно-дисциплінарна комісія є повноважною після обрання 9 її членів. Після того, як конференція прокурорів обере 5 своїх представників, у нас у складі кваліфікаційно-дисциплінарної комісії на даний момент буде 8 членів. Тобто, без надання 3 представників кваліфікаційно-дисциплінарної комісії від Уповноваженого ВР з прав людини, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія працювати не зможе, що також зупиняє процес набрання нових кадрів (до прокуратури - ред.)", - наголосив він.

В.о. Генпрокурора зазначив, що на даний час в органах прокуратури вже наявно 490 вакансій, і заповнити ці посади без кваліфікаційно-дисциплінарної комісії органи прокуратури не можуть.

"На даний час звільнилися 14 представників керівників місцевих прокуратур, тобто заступників керівників і прокурорів. Ці посади теж треба заповнити і для цього також проводити конкурси. Для цього створюється Рада прокурорів, яка буде вирішувати питання заміщення адміністративних посад, в тому числі питання звільнення працівників з цих посад", - зауважив Ю.Севрук. Зокрема, додав він, Рада прокурорів переважно створюється з представників прокуратури - 11 представників з 13.

Він також зазначив, що відповідно до закону "Про прокуратуру", заборонено особам, які обіймають адміністративні посади входити до складу як кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, так і до Ради прокурорів.

Нагадаємо, у Києві розпочалося перше засідання всеукраїнської конференції працівників прокуратури.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...