Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 18 березня 2018 21:47
21516

Юрист спростував заяви екс-міністра Мінфіну О.Макеєвої щодо лотерейного ринку

Юрист спростував заяви екс-міністра Мінфіну О.Макеєвої щодо лотерейного ринку

Данило Гетманцев

КИЇВ. 6 травня. УНН. Експерт у сфері лотерейної діяльності, доктор юридичних наук Данило Гетманцев прокомментував заяви у Фейсбук колишнього міністра фінансів Олени Макеєвої щодо начебто неправомірної діяльності операторів державних лотерей в Україні, повідомляє УНН.

Так, О.Макеєва у своєму Фейсбук зазначила, що оператори лотерей, зокрема "М.С.Л." та "Патріот" не сплачують податки до Державного бюджету України.

"Олена Леонідівна дещо лукавить. Не можу нічого сказати про ЗАТ "Патріот", але з листів МСЛ, вона, як заступник міністра достовірно знає, що оператор виконує всі зобов'язання з виплати виграшів, незважаючи на санкції ( введені РНБО у 2015 році, - ред). У частині податкових зобов'язань оператор також платить в бюджет все, що може платити готівкою відповідно до встановлених законодавством лімітів. Складно повірити в те, що заступник міністра фінансів не може проаналізувати Указ Президента та постанову НБУ, щоб визначити, що оператор не може користуватися своїми рахунками і потребує будь-яких додаткових роз'яснень", - зазначив Д.Гетманцев.

Після такого коментаря юриста, О.Макеєва зазначила, що немає претензій до "М.С.Л.".

"...у мене немає претензій до компанії МСЛ і пост не про це. Я володію інформацією про сплачені податки усіма гравцями ринку, в динаміці і по роках", - зазначила вона.

Разом з тим Д.Гетманцев нагадав О.Макеєвій, що саме "М.С.Л." був лідером України по сплаті військового збору до того, як у 2015 році почали знищувати лотерейний ринок.

"Ну якщо Ви володієте інформацією, то чому пишите, що "Ці компанії не сплачують податки в бюджет країни". Ви ж знаєте, що компанії платять ПДФО з виграшів, військовий збір, а податок на оборот, запроваджений у 2014 році підлягає сплаті в березні 2016 р був задекларований операторами і сплачується в обсязі, який дозволяють рахунки, заблоковані абсолютно безпідставно… До речі, про місця в рейтингу, до руйнування ринку в 2015 р МСЛ був № 1 в Україні платник військового збору. Не в сотні! №1!", - наголосив юрист.

Крім того, за даними Д.Гетманцева, попри такі заяви О.Макеєвої, саме Мінфін заблокував прийняття ліцензійних умов для операторів лотерей.

"Всі проблеми відрегульовані сьогодні в законі про держлотереї. І повинні були бути відрегульовані в ліцумовах, прийняття яких Мінфін абсолютно незаконно блокує вже 4 роки. "Політика" держави в сфері лотерей призвела до того, що протягом останніх 2-х років абсолютно прозорий лотерейний бізнес, був практично повністю знищений, від чого держава втратила півмільярда відрахувань. УНЛ і МСЛ пройшли сертифікацію European Lotteries. Центральна система обліку ставок повністю відповідає європейським вимогам. І тільки у нас, команда, що залишилася Вам у спадок від Миколи Янича наполегливо вимагала введення касових апаратів, ігноруючи можливість фіскалізації ЦС ( центральної системи- ред)", - зазначив він.

Юрист також додав, що ініціатором тестування центральної системи, який Мінфін так не провів, був "М.С.Л.".

"МСЛ пропонував здійснити тестування ЦС в будь-якому форматі. Наосліп, без відома оператора або разом з ним. Були і депутатські запити. Більш того, ми виступали за фіскалізацію ЦС. І моя ідея ще 5 років тому була в тому, щоб передати контроль з казначейства в податкову і встановити хоча б якісь вимоги до ЦС. Це можна було зробити на рівні ліцумов ( ліцензійних умов-ред). Але, Мінфін навіть не спробував", - підкреслив Д.Гетманцев.

Нагадаємо, О.Макеєва написала заяву на звільнення з посади заступника Міністра фінансів 28 квітня поточного року. Раніше експерти, міжнародні аналітики, юристи та народні депутати звинуватили Мініфн у навмисному знищенні лотерейного ринку в Україні.

За їх словами, представники Мінфіну мали намір завести в Україну іноземну компанію, яка б монополізувала гральний бізнес. Для цього, за даними експертів, Мінфін вніс у Верховну Раду законопроект про легалізацію грального бізнесу, який унеможливлював подальшу діяльність існуючих операторів лотерей, а РНБО ввів проти них обмежувальні санкції. Однак, законопроект був визнаний народними депутатами лобістським і таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Також нагадаємо, О.Макеєва раніше зізнавалася, що "представники Мінфіну не володіють спеціальними знаннями та навичками у галузі грального бізнесу або лотерей, оскільки користуються загальнодоступними нормами діючого законодавства".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...