Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 18:58
Новини: Здоров'я
21270

У МОЗ готують клінічні протоколи щодо паліативної допомоги дітям

У МОЗ готують клінічні протоколи щодо паліативної допомоги дітям

КИЇВ. 6 травня. УНН. Українське законодавство не має сьогодні системних нормативно-правових актів, які у повній мері б забезпечували права і паліативну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями та членам їх родин. Про це під час круглого столу у ВР з питань паліативної допомоги хворим зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Іллик.

При цьому, за його словами паліативної допомоги в Україні потребують сотні тисяч хворих, а психологічної підтримки - більше як один мільйон їхніх найближчих родичів. 

Р. Ілик зазначив, що у МОЗ сьогодні формується мультидисциплінарна робоча група задля того, щоб підготувати нормативно-правові акти з питань паліативної допомоги хворим.

"Ведеться навчання медичного персоналу, зараз формується мультидисциплінарна робоча група задля того, щоб підготувати нормативно-правові акти, в тому числі і клінічні протоколи з питань паліативної допомоги дітям", - сказав він. 

Заступник міністра також зазначив, що в Україні низький рівень задоволення потреби у знеболенні паліативних хворих.

"Проблеми, які на сьогодні є - це і відсутність організаційних засад діяльності, і не затвердження стандартів, і не достатньо кадрового забезпечення, і зрозуміло, що ключовою темою є недостатнє фінансування на різні форми паліативної допомоги, низький рівень задоволення потреби у знеболенні у тому числі, і не зареєстровані та не доступні для використання дитячі форми медикаментів", - додав він. 

Нагадаємо, як повідомляв УНН, Україна належить до групи країн з поганими умовами "якості смерті", і посідає 69 місце з 80 країн, які були включені в дослідження організації Economist Intelligence Unit.

Індекс "якості смерті" ґрунтується переважно на рівні розвитку паліативної медицини - системи допомоги невиліковно хворим для полегшення їхніх страждань.

Знеболення сьогодні недоступне абсолютній більшості паліативних хворих через те, що лікарі бояться призначати відповідні ліки (зі всім том наркотичних речовин) пацієнтам.

За словами, керівника відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ Андрія Нагірняка, знеболення смертельно хворому часом доводиться шукати всіма правдами і неправдами.

Не в останню чергу це пов’язано з позицією правоохоронців, які у знеболюючих препаратах вбачають наркотичні загрози.

Проте, за словами експертів, боротися із опіоїдними препаратами в контексті боротьби із наркозалежністю - це все одно, що дмухати на холодне.

Низка експертів, а також О.Богомолець, зокрема, зазчили, що від таблеток кодеїновмісних препаратів накозалежним ніхто не стає.

Саме тому, ситуація, яка наразі відбувається навколо спроб заборонити кодеїнові ліки, на погляд лікарів та фармацевтів, є надуманою і служить, аби відволікати увагу від реальних проблем наркоманії в країні.
Також нагадаємо, що згідно з наказом МОЗ, кодеїнові препарати відпускаються лише за рецептом лікаря

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...