Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 15:23
20832

Оператор лотерей подав позов проти Президента України

Оператор лотерей подав позов проти Президента України

КИЇВ. 10 травня. УНН. Оператор лотерей "М.С.Л." у судовому порядку наполягатиме на визнанні Указу Президента та рішення Ради національної безпеки про введення санкцій проти компанії незаконними. Про це йдеться на сайті "М.С.Л.", повідомляє УНН.

Так, 12 травня 2016 року о 14:30 у Вищому адміністративному суді України відбудеться відкрите судове засідання щодо позову оператора державних лотерей "М.С.Л." про визнання незаконним та про скасування Указу Президента України від 16 вересня 2015 року №549/2015 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (надалі – Указ Президента) в частині включення "М.С.Л." до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Компанія наполягає на тому, що рішення про застосування до неї санкцій не ґрунтуються на встановлених законом підставах, прийняте поза законодавчою процедурою, а в його основі покладене нічим не стримане свавільне застосування закону, що суперечить законодавству України, рішенням Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини.

"Підкреслюємо, що "М.С.Л." не вчинювались будь-які дії, названі в Указі Президента в якості підстави для застосування санкцій, і досі не надано жодних доказів в підтвердження наведених в Указі стверджень. Також відсутні будь-які вироки суду за ознаками злочинів проти основ національної безпеки та підтримки тероризму", - наголосили в "М.С.Л.".

За даними компанії, аргументовано звинуватити оператора лотерей "М.С.Л." у неправомірній діяльності неможливо: фінансово-господарська діяльність компанії здійснюється в межах діючого законодавства. Крім того, "М.С.Л." активно співпрацює з правоохоронними органами з метою виявлення та припинення діяльності нелегальних гральних закладів, які функціонують під вивісками державних лотерей.

В "М.С.Л." підкреслили, що інформація про російських власників компанії не відповідає дійсності і є інсинуацією.

"Одним із найпоширеніших фейків є інформація про те, що власниками "М.С.Л." є начебто громадяни Росії. Попри те, що зазначений міф спростовується офіційними реєстрами та документами, які розкривають кінцевих бенефіціарів компанії, засвідчуючи відсутність будь-яких росіян серед бенефіціарів оператора державних лотерей, деякі ЗМІ та публічні особи продовжують тиражувати цю інсинуацію. Єдиною іноземною особою, під контролем якої перебуває "М.С.Л.", є громадянин Кіпру Маркос Шиапаніс, до якого персональних санкцій Указом Президента не застосовано. Пан Шиапаніс планує прийняти участь у засіданні Вищого адміністративного суду України 12 травня 2016 року", - повідомили в "М.С.Л.".

Таким чином, у компанії констатували, що застосування санкцій з боку РНБО є безпідставним та необгрунтованим.

"Враховуючи те, що ні компанія, ні її посадові особи, ні її бенефіціар не вчинювали жодних дій, зазначених в рішенні РНБО, введеного в дію Указом Президента, застосування до "М.С.Л." санкцій не має під собою жодних правових підстав", - наголосили в "М.С.Л.".

Керівництво оператора державних лотерей також заявило про дискредитаційну кампанію, яка може бути пов’язана з переділом на ринку лотерей.

"Керівництво "М.С.Л." вимушено констатувати, що проти оператора державних лотерей з понад 45-річним досвідом роботи в Україні ведеться масштабна кампанія з метою дискредитації та остаточного знищення. На наше переконання, це пов’язано з тим, що впродовж останнього часу представники комерційних та державних структур намагаються "оновити" лотерейний ринок України, замінивши існуючих операторів лотерей на нових. Для цього використовується адміністративний тиск, залучено представників органів влади/лідерів громадської думки, які поширюють у засобах масової інформації недостовірну інформацію, маніпулюючи фактами. Наслідками цього став карколомний фінансовий спад та катастрофічне зменшення відрахувань до Державного бюджету України", - наголосили в "М.С.Л.".

Разом з тим, оператор державних лотерей підкреслив, що як і завжди, гарантує виконання усіх зобов’язань перед гравцями та державою, підтверджуючи відповідність діяльності компанії європейським стандартам.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що під час опрацювання додатків РНБО ( список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень про негативний вплив операторів лотерей на Україну не було.

"Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до Рішення РНБО України „Про застосування персональних спеціальних еконмічних та обмежувальних заходів (санкцій)“, відповідні позиції у них були відсутні", — повідомили в МЗС.

Як раніше повідомляв УНН, закон "Про санкції" не пройшов погодження жодного Комітету Верховної Ради.

Рішення РНБО ввід у дію Президент. Як наслідок, у ДФС визнали, що Указ Президента та рішення РНБО створили колізію в законодавстві, що призвело до втрат Державного бюджету

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...