Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 23:03
15468

Європейський власник українського оператора лотерей заявив про тиск з боку влади

Європейський власник українського оператора лотерей заявив про тиск з боку влади

КИЇВ. 13 травня. УНН. Головний акціонер українського оператора лотерей “М.С.Л.” – громадянин Європейського Союзу Маркос Шиапаніс під час судового засідання по справі “М.С.Л.” проти Президента України заявив про тиск на компанію з боку влади. Про це йдеться на офіційному сайті “М.С.Л.”, передає УНН.

Судове засідання відбулось 12 травня поточного року у Вищому адміністративному суді України. “М.С.Л.” має намір у судовому порядку визнати незаконним Указ Президента України від 16 вересня 2015 року №549/2015 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" в частині включення "М.С.Л." до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Компанія "М.С.Л." наполягає на тому, що рішення про застосування до неї санкцій не ґрунтуються на встановлених законом підставах, прийняте не у відповідності із законодавчо визначеною процедурою, а в основу згаданого рішення покладено свавільне застосування закону, що суперечить нормам Конституції та законодавства України, суперечить рішенням та практиці Європейського суду з прав людини.

"Ми неодноразово інформували державні органи про склад своїх акціонерів, ініціювали об'єктивну перевірку реального складу акціонерів компанії і зверталися з проханням до СБУ провести таку перевірку, щоб уникнути провокацій. Але це не призвело до очікуваного нами результату. Зазначу, що компанія "М.С.Л." довгий час була національним лідером зі сплати військового збору. Тому хотів би запитати у членів РНБО України: чи можливо таке для компанії, яка начебто працює на агресора?", - заявив головний акціонер компанії "М.С.Л." Маркос Шиапаніс.

Одним із найпоширеніших міфів про "М.С.Л." є "інформація" про те, що власниками компанії є начебто громадяни Росії. Але зазначений міф, за даними “М.С.Л.”, спростовується офіційними реєстрами та документами, які розкривають кінцевих бенефіціарів компанії, засвідчуючи відсутність будь-яких росіян серед бенефіціарів оператора державних лотерей. Єдиною іноземною особою, під контролем якої перебуває "М.С.Л.", є громадянин Кіпру Маркос Шиапаніс, до якого персональних санкцій Указом Президента не застосовано.

Коментуючи внесення "М.С.Л." до санкційного списку, Маркос Шиапаніс зазначив, що ситуація навколо оператора лотерей є неприпустимою для європейської спільноти і негативно впливає на репутацію України.

"Для мене як для громадянина Європейського Союзу ситуація є дуже дивною і несподіваною. Так, держава може застосовувати до певних компаній, які порушують її законодавство, обмежувальні заходи. Але спочатку мають бути надані докази, конкретні факти порушення закону такою компанією. У даному випадку нам ніхто не надав інформації, що саме стало причиною застосування до нас санкцій, які закони ми порушили. Такий тиск на легальний бізнес є неприйнятним для країн Європейської спільноти, до якої прагне увійти Україна. Подібні дії урядових структур негативно впливають на економічну привабливість України і негативно сприймаються іноземними інвесторами. Але ми все ж-таки сподіваємось, що ця ситуація врешті-решт буде вирішена цивілізованим шляхом", - наголосив головний акціонер “М.С.Л.”.

Нагадаємо, Вищий адміністративний суд переніс засідання на 26 травня через те, що державні органи не змогли надати суддям докази, документи або будь-які інші фактичні дані, які б підтверджували правомірність внесення “М.С.Л.” до санкційного списку. Суд вкотре зобов’язав відповідача, а саме представників державних органів, що займалися формуванням санкційного списку обгрунтувати введення обмежень по відношенню до “М.С.Л.”. 

Як раніше повідомляв УНН, законопроект "Про санкції" не пройшов жодного Комітету Верховної Ради та був визнаний Головним науково-експертним управлінням ВР таким, що суперечить Конституції України.

Попри це, Президент своїм указом ввів у дію санкції РНБО, зокрема проти операторів лотерей, застосувавши до них обмеження у фінансово-господарській діяльності.

При цьому, як повідомили у Міністерстві закордонних справ України, під час опрацювання додатків РНБО ( список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень про негативний вплив операторів лотерей на Україну не було.

Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до Рішення РНБО України "Про застосування персональних спеціальних еконмічних та обмежувальних заходів (санкцій)", відповідні позиції у них були відсутні", — повідомили в МЗС. 

Джерело: УНН
Теги: тиск, МСЛ
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...