Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 18:52
Новини: Економіка
15468

Україна втратила шанс отримати офіційне фінансування в повному обсязі - С.Арбузов

КИЇВ. 17 травня. УНН. Експерти Fitch, які напередодні підтвердили суверенний рейтинг України на рівні "CCC", тим самим приєдналися до думки більшості аналітиків, які вважають, що Україна не має шансів отримати офіційне фінансування в повному обсязі за раніше затвердженим графіком. Про це на своїй сторінці в Facebook написав екс-перший віце-прем'єр України, екс-глава Нацбанку Сергій Арбузов, передає УНН.

"Влада вже втратили довіру не тільки власного населення, а й більшості міжнародних партнерів. Свіжий доказ - збереження агентством Fitch суверенного рейтингу України і рейтингу стелі країни на рівні "CCC", а короткострокового рейтингу дефолту емітента в іноземній валюті на рівні "C". Це означає, що при зміні кон'юнктури фінансові зобов'язання можуть бути не виконані, ризик збереження і введення нових механізмів валютного контролю високий, короткострокові борги можуть бути не погашені. Ці рейтинги відображають відсутність прогресу в програмі реформ, необхідних для розблокування донорської підтримки", - зазначив він.

На думку С.Арбузова, темпи реформ будуть стримуватися високим політичним ризиком: невеликою чисельністю коаліції і слабкою партійною дисципліною всередині партії Президента. Тим часом Україна все більше потребує міжнародних фінансових ресурсів.

"Уразливість зовнішньої позиції країни не знижується. Міжнародні резерви за чотири місяці цього року скоротилися до $ 13,2 млрд. Fitch очікує, що дефіцит поточного рахунку збільшиться до 3% від ВВП в 2016 році з 0,2% в 2015 році, так як експорт скоротиться ще на 11% після припинення угоди про вільну торгівлю з Росією. Нацбанк, у свою чергу, припливу прямих іноземних інвестицій в реальний сектор економіки також не очікує", - сказав політик.

Екс-перший віце-прем'єр зазначив, що уряд, відмовляючись від реальних реформ, надмірно покладається на режим плаваючого обмінного курсу.

"Безумовно, він знижує ймовірність накопичення дисбалансів рахунку поточних операцій. Однак цей режим в умовах структурних проблем в інших секторах здатний лише пом'якшити гостроту проблеми. Досить згадати досвід Ісландії, де до 2007 року, незважаючи на вільно плаваючий курс, сформувався дефіцит поточного рахунку, що перевищував 15% ВВП. І незабаром ця країна стала однією з перших жертв кризи 2008-2009 років. Зазначу, що ослаблення крони до долара за період кризи склало 93%, а чистий приплив капіталу в приватний сектор знизився з + 19% ВВП в 2007 році до 17% ВВП в 2009 році", - нагадав екс-перший віце-прем'єр.

Він також пояснив, що спроби домогтися економічного зростання тільки заходами монетарної політики, без підкріплення серйозними структурними реформами, призводитимуть до регулярно повторюваних болючих криз.

"Тому влада зобов'язана сконцентруватися на усуненні фундаментальних обмежувачів економічного зростання, до яких відносяться і погані структурні характеристики української економіки. Вирішальне значення має підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на зовнішніх ринках", - резюмував С. Арбузов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...