Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 18:46
Новини: Економіка
13776

Оператори нафторинку працюють в умовах мінімальної маржі - Л.Косянчук

Оператори нафторинку працюють в умовах мінімальної маржі - Л.Косянчук

Леонід Косянчук

Період, який передував подорожчанню пального, був часом штучного стримування цін.

КИЇВ. 24 травня. УНН. На всі запитання щодо цін на нафтопродукти, можна відповісти одним реченням – згідно ст. 190 Господарського кодексу України, учасники підприємницької діяльності нерегульованого сегменту ринку визначають ціни на товари і послуги самостійно, виходячи з конкурентних та маркетингових міркувань. Про під час прес-конференції розповів президент Асоціації "Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук, коментуючи підвищення цін на вітчизняних АЗС, передає УНН

Також, за його словами, наразі держава близька до того, щоб втручатися у ринкові механізми.

"На всі запитання чому така ціна на нафтопродукти, я можу відповісти одним реченням – згідно 190 статті Господарського кодексу України нерегульованого сегменту ринку, учасники підприємницької діяльності визначають ціни на товари і послуги самостійно виходячи з конкурентних, маркетингових і інших міркувань. 

Коли ще наш президент не був президентом, він виступав і сказав розумну фразу – "а в чому проблема? Хай якийсь дурень ставить 30 грн за літр, чи навіть 40 і 50, якщо найдеться іще один дурень, який у нього це купить"… Тому втручання держави не повинно бути.

А ми зараз бачимо, що ми перейшли до цього дуже щільно, скоро держава почне втручатися у ринковий механізм. Проте, як показав 2005 рік, втручання держави, коли Юлія Володимирівна робила експеримент над живими людьми і втручалась в ціноутворення на роздрібному ринку – це призвело до дефіциту і неконтрольованого ціноутворення. Тобто будь-яке втручання держави у ці процеси - воно буде на шкоду споживачу, навіть не операторам ринку", - пояснив експерт. 

Л.Косянчук додав, що період, який передував подорожчанню пального, був часом штучного стримування цін.

"В період що був перед тим, як піднялися ціни – це був період штучного стримування цін. Є розуміння умовно постійних витрат і об’ємів продажу. І коли об’єми продажу падають, а ми до речі за останні два роки втратили понад 35% споживання, при чому ми їх втратили, а вони нікуди не ділися. Вони пішли від нас в тіньовий сектор. Там, де не платять податки. То це з одного боку, а з іншого боку, нас піджимають світові ціни. 

Оператори ринку це люди, які в останню чергу зацікавлені у підвищенні ціни, а це завжди б’є по об’єму. Якщо ви запланували 10 коп прибутку і продаєте 10 тонн, то ви отримуєте ваші 10 коп, якщо ви запланували 40 коп за рахунок підвищення ціни і почали продавати 5 тонн, то ви скоріше всього і 10 коп не отримаєте, тому що об’єм стоїть у знаменнику, а у чисельнику стоять умовно постійні витрати, які, до речі, з нового року зросли на величину підвищення тарифів на електроенергію. А електроенергія на кожній АЗС вона має 80% від загальних витрат. І оцю пружину стискали, але, як відомо з фізики, всьому є межа. І ця пружина почала розправлятися вже з початку травня, тому що, на жаль, наші очікування позитивної динаміки по зменшенню ціни світової на нафтопродукти не відбулись, тобто ми прорахувались. Тільки за останній місяць, щоб ви розуміли бензин А-95 подорожчав на 47 дол на тонні, і дизпаливо на 66 дол., в той же час нафта подорожчала на 50 дол. на тонні, або 6,8 дол на барелі і відповідно ринок відреагував таким чином", - розповів він.

Л.Косянчук також додав, що сьогодні оператори нафторинку працюють в умовах мінімальної маржі.

"Ми вже дійшли до межі мінімальної маржі, коли аби було чим здачу давати заправці, скажімо так", - зазначив він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами експерта С. Сапегіна, ціни на пальне на ринку ростуть, як тільки їх підвищують АЗС, контрольовані групою "Приват"

Також нагадаємо, напередодні АМКУ повідомив про завершення розслідування стосовно цінової політики нафтотрейдерів.

При цьому, якими результати завершилося розслідування, у АМКУ так і не вказали, зазначивши лише те, що "Антимонопольним комітетом надіслані суб’єктам господарювання попередні висновки у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції".

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв у квітні поточного року заявив, що АМКУ не визнав порушниками відомі мережі АЗС.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...