Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 28 травня 2018 01:09
Новини: Економіка
22095

Розвиток ринку біопального є запорукою енергетичної незалежності України - експерт

Розвиток ринку біопального є запорукою енергетичної незалежності України - експерт

Критикують біопальне представники російського нафтового лоббі, які не хочуть втрачати ринок збуту.

КИЇВ. 24 травня. УНН. За розвитком ринку біопального – майбутнє. Сьогодні альтернативне пальне можуть критикувати лише представники російського лоббі, які просто не хочуть втрачати ринок. Таку думку у коментарі УНН висловив директор Української асоціації виробників альтернативних транспортних палив "Укрбіопаливо" Тарас Миколаєнко.

"Ми не змінили свою позицію стосовно того, що біопальне – це наше майбутнє. У нас є зобов’язання перед Європою, Держенергоефективності звітує по ним, і нам треба до 2020 року виконати 10% по відновлювальним джерел енергії, і якщо, наприклад, ми хочемо, щоб на ринку було пальне із низьким вмістом біоетанолу, то на виконання цих вимог у нас має бути пальне із високим вмістом біоетанолу. Якщо це торгується, і машини на ньому їздять – то це супер і це зменшує викиди екологічні, і це зменшує нашу енергонезалежність. Ключовий приклад, який каже, що це можна робити – це Бразилія, у них з 2005 року обов’язкове додавання 25% біоетанолу", - розповів експерт.

За його словами критикують біопальне представники російського нафтового лоббі, які не хочуть втрачати ринок збуту.

"Хто б що не казав – це лише конкуренти, це російське нафтове лоббі, яке не хоче втрати ринки збуту, хочуть продавати і далі нафту. У той час, як бразильці на це вже давно сказали – 25% у кожне пальне, американці дійшли до того, що навіть для літаків затвердили стандарти, і вже кілька авіаліній на 20% біоетанолу", - додав він. 

Т.Миколаєнко переконаний, що розвивати ринок біологічного пального варто, адже це ключова запорука енергонезалежності України.

"Варто не те що продовжувати у тому ж напрямку, - це ключова запорука енергонезалежності. І це ж ті діаманти по яким ми топчемся: у нас стільки сировини, - ми можемо стільки біоетанолу, біодизелю отримувати… Це розвиток нашої промисловості, наших селян", - резюмував експерт.

Нагадаємо, Інститут споживчих експертиз дослідив якість біопального, яке реалізовують вітчизняні АЗС.

Найкарщу якість продемонстрували зразки такого пального від мереж АЗК WOG – 95 еко+.
Так, за результатами проведених лабораторних досліджень, експерти визначили, що пальне, представлене на АЗК “WOG”, “БРСМ-Нафта” і “КЛО” є альтернативними, і якісні характеристики такого бензину відповідають вимогам Закону про альтернативні палива.

У „WOG“, „БРСМ-Нафта“ і „КЛО“ етанол був визначений у районі 36%, що відносить ці палива до альтернативних.
Далі, в Інституту споживчих експертиз перевірили октанове число, що характеризує стійкість пального до детонації - передчасного згорання бензину в камері.

“І знову експертів чекали приємні новини. Всі зразки пального продемонстрували значний запас стійкості. Октанове число варіювалося, від 96,6 одиниць у „WOG“ до 97,2 у „БРСМ-нафта“. А ось у „Авіас“ октан досяг значення 98,8 одиниць. Це нестандартне значення, яке може навіть завдати шкоди автомобілю” - повідомили експерти.

Дослідження Інститут споживчих експертиз також показало практичну відсутність шкідливих речовин (0,3% бензолу і 10% ароматики) у “заводському” паливі 95 есо + від мережі АЗК “WOG”.

“Такі показники дійсно підтверджують європейське походження цього бензину. Трохи відстав від лідера зразок КЛО (0,61% бензолу і 12,3% ароматики). У пробі А 95 Е Преміум + від БРСМ-нафта бензолу і ароматики виявлено більше (1% і 15% відповідно). У зразку спиртового бензину „Авіас“ ситуація виявилася сумною”, - зазначили експерти.

Разом з тим, і Інститут споживчих експертиз наголосили, що за своїми антикорозійним властивостям спиртовий бензин практично не відрізняється від звичайного бензину і є нешкідливим для гумотехнічних деталей двигуна.

Джерело: УНН
Теги: паливо
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...