Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 04:27
Новини: Економіка
20790

В.Медвечук: це не зростання - це стагнація

В.Медвечук: це не зростання - це стагнація

Віктор Медведчук

КИЇВ. 30 травня. УНН. Останнім часом в провладних ЗМІ все більше оптимістичних трактувань даних Держстату про динаміку показників української економіки. При цьому такі горе-аналітики весь час "забувають" про те, наскільки велике було падіння української економіки в 2014-2015 роках і наскільки невеликі "успіхи" останніх двох-трьох місяців. Про це у своєму блозі написав лідер громадського руху "Українських вибір" Віктор Медведчук, передає УНН.

"Оцінимо, наприклад, ситуацію, що склалася в будівництві. Держстат повідомляє, що зростання в галузі за січень - квітень 2016 року становить 8,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Однак необхідно врахувати, що падіння в січні - квітні 2015 року з відношенню до показників 2014 го склало 30,3%. Відповідно, при нинішніх темпах зростання, щоб досягти більш ніж скромного рівня 2014 го, будівельної галузі буде потрібно ще як мінімум три з половиною роки", - повідомив В.Медведчук.

"Успіхи в промисловому "розвитку" України виглядають ще більш скромно. У квітні 2016 року порівняно з березнем (всього за місяць) промислове виробництво в країні скоротилося на 3,4%. І така негативна динаміка промвиробництва в принципі була передбачувана. Адже в країні не змінилися умови ведення бізнесу, не сформовані необхідні умови для його розширеного кредитування. Відповідно, позитивний тренд не є стабільним. Держстат декларує зростання промвиробництва в січні - квітні 2016 року на рівні 3,7% по відношенню до січня - квітня 2015-го. Однак в 2015-му падіння за ці 4 місяці склало, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2014 року, 20,6%. Таким чином, промисловості, як і будівництва, потрібні роки, щоб повернутися до рівня 2014 го. Втім, якщо враховувати останні дані за квітень 2016 року, можливо, для цього буде потрібно і більш тривалий період. Промислове виробництво буде потроху зростати, потім знову падати, а реального загального зростання так і не буде...", - наголосив він.

"Ситуація не може кардинально змінитися на краще, доки принципово не зміняться умови фінансування української економіки, в першу чергу умови її кредитування. Власне, необхідного фінансового ресурсу для відновлення колишніх обсягів кредитування в Україні немає. Після вкрай "успішної" реструктуризації зовнішньої заборгованості України в вересні 2015 року кредитні можливості для українських банків на світовому фінансовому ринку перекриті. Метушня навколо кредитів МВФ в цьому плані взагалі позбавлена будь-якого сенсу, оскільки ці кошти йдуть не на кредитування реальної економіки, а на поповнення валютних резервів НБУ. Фактично ситуація носить характер довгострокового фінансово-економічної безвиході, з якої країна може виходити (або не виходити) десятиліттями, як показує приклад ряду латиноамериканських і африканських країн", - підкреслив лідер громадського руху.

"При цьому уряд навіть не пропонує будь-якої програми виходу з цього глухого кута, як ніби його і не існує зовсім. Не тільки у експертів, а й у більшій частині громадян України складається (і цілком обгрунтовано) враження, що Кабмін і не ставить перед собою таких завдань. Прагнення вищих чиновників цілком очевидні - розпродаж (не без особистого інтересу) останньої держвласності і земель сільгосппризначення. Стратегічне завдання - вивести Україну з системної економічної кризи - нинішня влада не тільки не вирішує, а й, судячи з усього, не відносить до пріоритетів своєї діяльності", - підсумував політик.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...