Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 04:42
Новини: Здоров'я
28716

Якщо не буде держпрограми з онкології, то ми втратимо цю галузь медицини - К.Яриніч

Якщо не буде держпрограми з онкології, то ми втратимо цю галузь медицини - К.Яриніч

КИЇВ. 31 травня. УНН. Лікувати рак повинні, звичайно що, фахівці – онкологи, тоді як рання діагностика – це задавання для всіє мережі лікарів системи охорони здоров’я. Наразі, через відповідну заборону КМУ, також гостро стоїть проблема фінансування держпрограми з онкології, і наше завдання – домогтися, аби програма все ж запрацювала. Про це у коментарі УНН зазначив народний депутат України, член п Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч, коментуючи ІІІ З’їзд онкологів та радіологів України, що пройшов у столиці.

За його словами з’їзд онкологів відбувається раз на п’ять років і є одним з наймасштабніших і наукоємких заходів в сфері онкології та радіології.

Наразі, як повідомив нардеп, в Україні налічується близько 1600 онкологів.

"Чи багато це, чи мало сказати складно, тому що зараз ця оптимізація проходить, і нам намагаються сказати, що начебто онкологічні заклади не виконують свої функції чи їх робота начебто - не в пріоритеті. Я з цього приводу виступав і сказав, що онкологія не може бути не в пріоритеті, тому що по статистиці захворюваності і смертності на 1 місці знаходяться серцево-судинні захворювання, на другому – онкологія! Тому онкологія не може бути , апріорі, не в пріоритеті, як думають деякі фахівці", - сказав він.

К.Яриніч наголосив на тому, наразі головне не втрати держпрограму з онкології.

"Зараз головне, щоб ми не втратили онкологію. Мова про те, що закінчується програма онкології, яка розрахована до 2016 року. А є постанова Кабміну, яка забороняє впровадження нових програм. Якщо у нас не буде програми ще на 5 років, то звичайно, що ми можемо втратити онкологію як спеціальність. І це не тільки питання фінансування, в програмі онкології закладені стратегічні і тактичні завдання, які за 5 років онкологія має пройти… Можливо змінити заборону на рівні постанови Кабміну щодо впровадження нових програм, у тому числі, програми онкології. Або ж продовжити зараз існуючі програми", - зазначив політик.

Нардеп додав, що незважаючи на мізерне фінансування, українська онкологія має нові технології.

"Той потенціал, який на сьогодні є в Україні, я із повагою відношусь до нього, тому що враховуючи те фінансування, яке на сьогодні є і в науці, і в практичній медицині – досягати таких великих результатів може не кожна країна. Але ми при тому мізерному фінансуванні робимо свою справу - є нові технології у сфері онкології, є нові інструментальні дослідження, наукові праці", - сказав він.

К.Яриніч також наголосив на тому, лікувати рак повинні, звичайно що, фахівці – онкологи, тоді як рання діагностика – це задавання для всіє мережі лікарів системи охорони здоров’я.

"Ще хочу наголосити на тому, що лікуванням онкології повинні займатися фахівці, а от діагностування і раннє виявлення онкології – це завдання онкологів, це завдання загальної мережі. І про це ставиться окремий акцент, загальна мережа – це наші терапевти, хірурги, сімейні лікарі, це люди які працюють у закладах первинного і вторинного рівня. Зараз не проблема лікувати онкологію, проблема знайти онкологію на ранніх стадіях, і як це зробити організаційно", - пояснив нардеп.

Нагадаємо, як повідомила директор Національного інституту раку України О.Колеснік, професіоналізм українських онкологів не нижчий, ніж у європейських колег.

Так, за словами відомого ізраїльського лікаря-онколога, Україна має можливості відповідати світовій практиці у лікування раку. Про це Еял Фенінг зазначив під час З’їзду онкологів.

У якості прикладу запровадження новітніх технології лікування раку, онколог з Ізраїлю, зокрема, навів Кібер Клініку Спіжнка.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...