Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 24 червня 2018 06:33
Новини: Політика
23460

Україна звернулася до ЄС щодо пільгових умов для програми "Креативна Європа"

Україна звернулася до ЄС щодо пільгових умов для програми "Креативна Європа"

КИЇВ. 4 червня. УНН. Україна під час зустрічі у Брюсселі вперше порушила питання щодо продовження участі у програмі ЄС "Креативна Європа" на пільгових умовах. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства культури України.

"Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, перебуваючи у місті Брюссель,.. провела окрему зустріч з представником Директорату Єврокомісії з питань культури і освіти Ю.Бекаром щодо участі України у програмі "Креативна Європа". У ході зустрічі вперше українською стороною було порушене питання участі України у 2017 році у програмі ЄС Креативна Європа на пільгових умовах, ухвалених у 2014 році", - йдеться у повідомленні.

Вказано, що представник Єврокомісії поінформував, що питання буде подане на розгляд Європейської Комісії одразу після засідання, і остаточного рішення слід очікувати до кінця липня 2016 року.

Під час самого засідання кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС Світлана Фоменко також доповіла про стан співробітництва України з ЄС у сфері культури, а також представила основні пріоритети діяльності Мінкультури на найближчу перспективу.

Зокрема, за даними Мінкульту, це стосується осучаснення місцевих культурних закладів у рамках децентралізації (впровадження нових моделей функціонування місцевих культурних інституцій відповідно до потреб громад) як елемент реагування на виклики, пов’язані з процесом децентралізації та мінімізація загрози зникнення мережі сільських, селищних, районних закладів культури. Перший заступник Міністра культури України підкреслила, що основним завданням для себе у цьому контексті Міністерство вбачає у здійсненні трансферу знань і найкращих практик на місцевий рівень для модернізації культурної інфраструктури, забезпечення населення доступними і якісними соціокультурними послугами; не лише збереження, а й перетворення закладів культури на соціальні інститути згуртованості територіальних громад.

Крім того, планується створення комплексної електронної системи обліку культурної спадщини України та Українського фонду культури (запровадження прозорого інструменту бюджетної підтримки культурних ініціатив та культурно-мистецьких проектів на конкурсній основі), що дасть змогу урівняти в доступі до ресурсів бюджетний і небюджетний сектори, дозволить подолати системний розрив між ними.

"Реалізація цього пріоритету дозволить Міністерству культури позбавитися непритаманних йому функцій розподілу коштів між акторами культурного простору", - йдеться у повідомленні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...