Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 квітня 2018 21:07
Новини: Економіка
13200

Інвестори бачать в Україні несприятливі умови для ведення бізнесу і слабкий ринок праці - С.Арбузов

КИЇВ. 6 червня. УНН. У вітчизняної економіки немає фундаменту для майбутнього здорового зростання, адже інфляційні процеси тривають, а капітальні інвестиції все зменшуються. Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-перший віце-прем'єр України, екс-глава Нацбанку Сергій Арбузов, передає УНН.

"Капітальні інвестиції в першому кварталі залишилися практично на рівні першого кварталу минулого року (+ 0,7%), проте, в умовах нового масштабу цін, це падіння. І воно, на жаль, говорить про те, що в економіки немає фундаменту для майбутнього здорового зростання. Якщо ж згадати, що вже третій рік країна живе в розбалансованій інфляцією економіці при інвестиціях, що зменшуються, то стає ще сумніше. 

В цілому, з 2013 року економіка втратила в постійних цінах виробників 40% капітальних вкладень. Відносно благополучними в інвестиційному плані можна вважати хіба що сільське господарство, а також державне правління і оборону. Ситуативний сплеск інвестицій в комунікаціях в минулому році викликаний виключно оплатою 3G ліцензій. АПК, в якому спостерігається найбільший номінальний ріст інвестицій (в реальному обчисленні приблизно на рівні 2013 року), відноситься до первинного, сировинного сектору економіки та вкладення в нього короткострокові, високоприбуткові, і, тому, не вельми обнадійливі. Розвиток села зараз йде екстенсивно, не враховуючи ні захисту прав невеликих виробників, ні споживачів сільгосппродукції", - зазначив він.

За словами політика, набагато гірша ситуація наразі спостерігається у вторинному секторі - промисловості та будівництві.

"Падіння реальних інвестицій в порівнянні з 2013 роком - на 47% і 39%. Спостерігається навіть номінальне падіння інвестицій на 10 млрд. грн. в промисловість. Українській владі залишається сподіватися, що кон'юнктура на світових товарних ринках, яка покращуються, простимулює відновлювальне зростання економіки, оскільки воно не залежить від інвестиційного клімату. Однак, відновлювальне зростання не нескінченний процес, його резерви неминуче вичерпуються і впираються в якість технологій. Прикро буде не скористатися зростанням попиту через зношені основні фондів і застарілі технології. Тільки цілеспрямовані дії по збільшенню інвестиційної активності можуть сприяти появі умов для нової якості зростання", - пояснив експерт. 

С.Арбузов також наголосив на тому, що у всьому світі капіталовкладення є сполучною ланкою між сучасної і майбутньої економікою.

"За останні півстоліття стійке динамічне зростання демонстрували країни, у яких частка інвестицій становила не менше 25% ВВП, причому інвестиції в освіту і охорону здоров'я становили ще близько 7-8% ВВП. В Україні ж ці галузі теж в негативній зоні інвестицій. Ще одна проблема полягає у вкрай низькій продуктивності праці з країнами-конкурентами. Без інвестицій розриву в продуктивності праці в Україні та інших країнах не подолати", - зазначив він.

Політик додав, що інвестори бачать в Україні несприятливі умови для ведення бізнесу, нестабільну політичну та економічну ситуацію, величезний держсектор і слабкий ринок праці.

"Від багаторазового повторення слова "реформи" без реальних кроків назустріч реальному сектору, України так і залишиться стояти на економічному дні з гордо піднятою головою", - написав С.Арбузов.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, С.Арбузов застеріг уряд від нових антисоціальних експериментів

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...