Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 13:06
Новини: Політика
17610

Україна приєдналася до угоди щодо бойової тактичної групи ЄС

КИЇВ. 7 червня. УНН. Україна підписала ноту про приєднання до угоди між країнами Вишеградської четвірки щодо їх співпраці в рамках бойової тактичної групи Європейського Союзу. Про це УНН повідомили у прес-службі місії України при ЄС.

"6 червня в Брюсселі відбулося підписання ноти про приєднання Міністерства оборони України до технічної угоди між міністерством національної оборони Республіки Польща, міністерством оборони Словацької Республіки, міністерством оборони Угорщини та міністерством оборони Чеської Республіки стосовно їх співробітництва в рамках бойової тактичної групи Європейського Союзу, сформованої країнами Вишеградської четвірки (БТГ ЄС В4)", - йдеться у повідомленні.

Підписання документу відбулося у штаб-квартирі НАТО.

Бойова тактична група ЄС, сформована країнами Вишеградської четвірки, знаходиться в стані готовності для ЄС у першій половині 2016 року.

"З підписанням ноти було завершено нормативно-правове врегулювання досягнутих домовленостей, загальних зобов’язань, принципів та процедур, згідно з якими сили та засоби Збройних сил України визначеним складом беруть участь у оперативному чергуванні БТГ ЄС В4", - додали у місії.

Вказано, що залучення українських підрозділів до формування БТГ ЄС разом з підрозділами держав-членів ЄС є свідченням відданості України забезпеченню стабільності та безпеки у світі, а також готовності робити для цього свій активний внесок.

"Участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС дає змогу ЗСУ розвивати оперативні спроможності, набувати кращих військових стандартів та підтримувати взаємосумісність з арміями держав-членів ЄС у контексті спільної діяльності щодо врегулювання криз", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що Україна має намір і надалі розвивати плідне співробітництво з Європейським Союзом у сфері політики безпеки та оборони, зокрема шляхом залучення до формування БТГ ЄС у майбутньому.

Також повідомляється, що підрозділи ЗСУ залучаються до чергування у складі бойових тактичних груп ЄС, починаючи з 2010 року.

Зокрема, у першому півріччі 2016 року сили та засоби ЗСУ беруть участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС “ХЕЛБРОК” таким самим складом, а також у оперативному чергуванні БТГ країн-членів Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...