Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 квітня 2018 18:28
14652

РФ відмовилася виконувати рекомендації Європи щодо звуження поняття екстремізму

РФ відмовилася виконувати рекомендації Європи щодо звуження поняття екстремізму

КИЇВ. 7 червня. УНН. Росія не виконала рекомендацію Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) Ради Європи від 2013 року щодо уточнення закону про екстремізм. Про це пише газета "Коммерсант", передає УНН.

ЄКРН вважає, що Росія не виконала пріоритетні рекомендації з четвертої доповіді комісії з РФ в 2013 році. Так, комісія наполегливо рекомендувала російській владі переглянути визначення екстремізму в законі "Про протидію екстремістській діяльності".

Зокрема, змінити закон так, щоб поняття "екстремізм" поширювалося лише "на серйозні випадки, пов'язані з ненавистю і насильством", і чітко викласти критерії для оголошення будь-якого матеріалу екстремістським.

Зараз поняття екстремізму в РФ поширюється на "насильницьку зміну основ конституційного ладу і порушення цілісності РФ", публічне виправдання тероризму і іншу терористичну діяльність, порушення соціальної, расової, національної або релігійної ворожнечі і пропаганду винятковості з якоїсь з цих ознак. Під екстремізм підпадає і публічне завідомо неправдиве обвинувачення особи, що обіймає державну посаду.

ЄКРН зазначила, що після публікації її доповіді в закон кілька разів вносилися поправки, які в основному підводили під екстремізм нові правопорушення і посилювали покарання. Крім того, комісія звернула увагу, що в РФ вже більше 3 тис. матеріалів знаходяться в списку екстремістських.

"Визначення екстремізму, дане в російському законодавстві, я вважаю найбільш об'єктивним. Пов'язувати екстремізм тільки з насильством я вважаю неправильним", - заявив заступник голови російського думського комітету з безпеки і протидії корупції Ернест Валєєв. На його переконання, в рекомендаціях ЄКРН "більше політики".

Керівник інформаційно-аналітичного центру "Сова" Олександр Верховський зазначив, що рекомендації, які в 2013 році давала ЄКРН, були "найскромнішими, які можна було зробити". "Зараз ми бачимо зростання кількості засуджених за екстремістські висловлювання, таких людей у ​​нас (У РФ - ред.) разів у сто більше, ніж в західноєвропейських країнах", - сказав О.Верховський, додавши, що під "екстремістські" статті підпадають невинні люди.

ЄКРН в своїй доповіді також рекомендувала владі РФ знайти шляхи виявлення російських громадян, негромадян та осіб без громадянства, які стикаються з перешкодами в реєстрації місця проживання, і полегшити цю процедуру. Заодно комісія радила РФ відновити програму, присвячену толерантності в суспільстві. У своєму висновку комісія зазначила, що ні ту, ні іншу рекомендацію російська влада не виконала.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...