Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 квітня 2018 15:20
Новини: Політика
12168

Вищий адмінсуд розглядатиме позов “М.С.Л.” проти держорганів частково у закритому режимі

Вищий адмінсуд розглядатиме позов “М.С.Л.” проти держорганів частково у закритому режимі

КИЇВ. 15 червня. УНН. 16 червня 2016 року о 14:30 відбудеться шосте засідання Вищого адміністративного суду України за позовом оператора державних лотерей "М.С.Л." про визнання незаконним та скасування санкцій, введених державними органами проти компанії. Про це йдеться на сайті “М.С.Л.”, повідомляє УНН.

Зокрема, оператор державних лотерей наполягає на неправомірності Указу Президента України від 16 вересня 2015 року №549/2015 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (надалі – Указ Президента) в частині включення "М.С.Л." до переліку осіб, до яких застосовуються персональні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

В “М.С.Л.” нагадали, що 14 квітня справу було перенесено у зв’язку із затребуванням необхідної інформації у РНБО і Президента України. На другому судовому засіданні, 12 травня, відповідач не виконав зобов’язання суду і не надав докази, які б могли стати підставою для введення проти компанії "М.С.Л." антиросійських санкцій. Втретє розгляд справи перенесли з 26 травня на 2 червня у зв'язку з надходженням клопотання про залучення Служби безпеки України до участі в справі в якості третьої особи на стороні відповідача. 2 червня судове засідання вкотре перенесли через те, що СБУ не встигла ознайомитися з матеріалами справи. 9 червня справу перенесли на 16 червня через необхідність зміни складу суддівської колегії для того, аби усі судді мали допуск до документів, які містять державну таємницю. Також представник відповідача клопотав про зупинення розгляду цієї справи до тих пір, допоки для нього не оформлять доступ до документів, пов'язаних з державною таємницею. Попри це наступне судове засідання перенесли на тиждень.

На попередньому засіданні Вищий адмінсуд України також частково задовольнив клопотання представника СБУ щодо розгляду засекречених документів: засідання буде закритим лише в частині дослідження матеріалів, які стали підставою для застосування санкцій щодо оператора державних лотерей "М.С.Л.".

На закритій частині засідання можуть бути присутні лише ті особи, які мають допуск та доступ до державної таємниці за формою 2. Але до початку закритої частини та після її закінчення засідання буде відкритим.

По завершенню відбудеться брифінг за участі керівника юридичного управління "М.С.Л." Марини Слободніченко.

Як раніше повідомляв УНН, законопроект “Про санкції” не пройшов жодного Комітету Верховної Ради та був визнаний Головним науково-експертним управлінням ВР таким, що суперечить Конституції України. Раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що під час опрацювання додатків РНБО ( список осіб та підприємств, до яких застосовано санкції) документальних підтверджень негативного впливу, так само як й обгрунтування необхідності застосування санкцій до лотерей не було.

Міністерство закордонних справ не було ініціатором включення українських операторів лотерей до переліку юридичних осіб щодо яких застосовані обмежувальні заходи, та на етапі опрацювання Міністерством проектів додатків до Рішення РНБО України "Про застосування персональних спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій)", відповідні позиції у них були відсутні", — повідомили в МЗС.

На переконання експертів, введення санкцій проти двох ( “М.С.Л.” і “Патріот”) з трьох існуючих на ринку операторів лотерей свідчить про те, що вони були застосовані на користь третього оператора лотерей. Таким чином, завдяки антиросійським санкціям та державним службовцям, один із операторів лотерей намагається розправитися зі своїми конкурентами. 

Джерело: УНН
Теги: МСЛ
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...