Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 22:01
Новини: Політика
13428

Київ продовжує соціальну блокаду Донбасу – В.Медвечук

Київ продовжує соціальну блокаду Донбасу – В.Медвечук

Віктор Медведчук

КИЇВ. 17 червня. УНН. Київ, який декларує з високих трибун єдність країни, ігнорує і продовжує антигуманну, протизаконну, дискримінаційну політику по відношенню до жителів Сходу України. Таку думку у своєму блозі висловив лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

"13 червня давно зростаюче обурення переселенців ставленням влади до їхніх проблем переросло в акцію протесту. Мітингувальники перед Міністерством соціальної політики вимагали від влади виконання низки вимог: впровадження програми надання внутрішньо переміщеним особам (ВПО) тимчасового житла, прийняття Закону про компенсації за втрачені майно та житло під час проведення АТО, повернення переселенцям права голосу на виборах, а також відставки віце прем'єра Павла Розенка. Однак головна вимога протестуючих - скасування постанови Кабміну № 365", - повідомив В.Медвечук.

"Як відомо, Постановою Кабміну № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", прийнятим урядом 8 червня 2016 року, внесені серйозні зміни в Порядок призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (встановлений ще в листопада 2014 Постановою КМУ № 637 "про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам") і затверджений Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання / перебування", - зазначив політик.

"Згідно з внесеними змінами, потрібно проводити перевірку достовірності відомостей про фактичне місце проживання переселенця для призначення допомоги, а також у випадках наявності інформації "про повернення внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окуповану територію України" або про зміну їм фактичного місця проживання.

Переселенці зобов'язані в 10-денний термін інформувати структурні підрозділи з питань соцзахисту населення про будь-які свої переміщеннях за межі місця проживання. Один з пунктів цього нормативного акту вимагає "фізичної ідентифікації": щоб переселенець, якого не виявилося вдома на момент проведення перевірки, в триденний термін підтвердив свою фізичну присутність на місці реєстрації", - наголосив лідер.

"Дискримінаційні норми постанови № 365 обурюють не тільки переселенців, а й правозахисників. Певною благодійної організації "Схід SOS" попереджають, що "слід очікувати ускладнення і без того непростих процедур оформлення та відновлення соціальних виплат для переселенців". Побоювання громадської організації викликає безліч положень постанови: і те, що перевірки фактичного проживання будуть проводитися в робочий час, коли переселенців будинку немає, і те, що виїхати навіть на пару днів з населеного пункту, де вони проживають, без повідомлення органів соцзахисту переселенці не можуть, і багато інших деталей.

Однак не це головне. Справа в тому, що в урядовій постанові мова йде не тільки про адресну допомогу ВПО на оплату оренди житла, а й про всі інші види соціальної допомоги від держави: пенсії за віком та інвалідності, виплати одиноким матерям і малозабезпеченим сім'ям. Цією постановою уряд офіційно підтвердило: пенсії і іншу соціальну допомогу отримуватимуть лише ті українці, які виїхали з ОРДО і ОРЛО. А це означає, що Київ, продовжуючи фінансову блокаду Донбасу, порушує міжнародні норми, відмовляється виконувати взяті на себе в Мінську зобов'язання і залишається глухим до закликів європейських лідерів", - підкреслив політик.

Понад рік тому ПАРЄ назвала постанову Кабміну, яка забороняє виплачувати соціальну допомогу жителям Донбасу, "суперечливим" і ведучим "до збільшення поневірянь живуть там людей". Навесні цього року верховний комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужніекс стверджував, що з точки зору міжнародного гуманітарного права пенсія - це власність, на яку люди мають право, незалежно від того, де вони проживають.

Такої ж позиції дотримується і міністр соціальної політики Андрій Рева: "Неконтрольовані території в Донецькій і Луганській областях ... є невід'ємною частиною території України. Відповідно, їх жителі мають право на виплати, незалежно від місця реєстрації". Поділяє цю думку і міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, який заявив, що "всі громадяни України мають однакові права ... в тому числі на пенсії і всі види соціальної допомоги".

"На жаль, всі ці аргументи Київ, який декларує з високих трибун єдність країни, ігнорує і продовжує антигуманну, протизаконну, дискримінаційну політику по відношенню до жителів Сходу України", - підсумував В.Медвечук.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...