Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 24 червня 2018 14:05
18600

У Британії пропонують легалізувати всі види наркотиків

У Британії пропонують легалізувати всі види наркотиків

КИЇВ. 17 червня. УНН. Дві провідні громадські організації в області охорони здоров'я Великої Британії, в тому числі Королівське товариство охорони здоров'я, закликали легалізувати в країні зберігання і використання в особистих цілях всі видів наркотиків, передає УНН з посиланням на ВВС.

Експерти Королівського товариства охорони здоров'я та Ради громадської охорони здоров'я (FPH) стверджують, що діюча в Британії державна політика щодо наркотиків провалилася.

Вони також вважають, що більша увага повинна приділятися лікуванню наркотичної залежності і з освітою.

Міністерство внутрішніх справ Британії виступило на захист проведеної політики, заявивши, що масштаби немедичного вживання наркотиків в країні за останні 10 років скоротилися.

Як стверджується в доповіді під назвою "Новий підхід до наркотиків" (Taking A New Line On Drugs), кримінальне покарання продемонструвало свою неефективність в боротьбі з вживанням наркотиків, так як загроза кримінального переслідування підвищує шанси людей померти від передозування і може стати перешкодою для наркозалежних, яким потрібна допомога.

Експерти обох організацій закликають кардинально змінити підхід до проблеми наркоманії, закликаючи прийняти в Британії португальську систему, за якою людям, яких спіймали на вживанні наркотиків, пропонують допомогу і підтримку, а не призначають покарання.

У той же час розповсюджувачі і постачальники наркотиків як і раніше несуть кримінальну відповідальність.

Автори доповіді також пропонують включити в шкільний курс обов'язкові уроки про шкоду наркотиків і передати відповідальність за формування політики з цього питання від міністерства внутрішніх справ департаменту охорони здоров'я.

"Занадто довго зниження рівня споживання наркотиків було самоціллю британської та загальносвітової політики. При цьому ігнорується той факт, що жорстке кримінальне покарання підштовхує людей, які потребують допомоги, до маргінальних верств суспільства. Таким чином, шкода здоров'ю і суспільному благополуччю зростає, незважаючи на загальне зниження рівня споживання", - заявила президент Королівського товариства охорони здоров'я Ширлі Крамер.

"Прийшов час нового підходу, і ми повинні визнати, що вживання наркотиків - проблема охорони здоров'я, а не кримінального права, і що ті, хто нелегально вживають наркотики, потребують лікування і підтримки, а не покарання", - підкреслила вона.

Баронеса Моллі Мічер, виступаючи від імені Коаліційної парламентської групи з реформування наркополітики, вітала доповідь.

За її словами, нинішня система "ставить поза законом тих, хто вживає деякі психотропні речовини, в той час як інші дуже шкідливі психотропні речовини, включаючи алкоголь і тютюн, залишаються легальними".

У міністерстві внутрішніх справ заявили, що підхід британської влади до наркотиків націлений на запобігання їх вживанню і підтримку наркозалежних за допомогою лікування та реабілітації.

"У той же час ми повинні зупинити поставку нелегальних наркотиків і подолати організовану злочинність, яка стоїть за наркоторгівлею", - сказали у відомстві.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...