Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 18:39
Новини: Політика
19668

Україна не виконала вимоги Конвенції щодо контролю за перевезенням небезпечних відходів

Україна не виконала вимоги Конвенції щодо контролю за перевезенням небезпечних відходів

КИЇВ. 11 липня. УНН. Рахункова палата провела аудит виконання Україною вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та видаленням. Аудит визначив, що Україна не виконала низку важливих та необхідних вимог Конвенції, повідомляє УНН з посиланням на відповідне рішення Рахункової палати.

Згідно з висновками аудиту, Україна не забезпечує на належному рівні контроль за транскордонним переміщенням відходів, їх ідентифікацію та видалення, що створює ризики неконтрольованого ввезення в Україну небезпечних відходів.

“Аудит свідчить, що головна причина такого стану – відсутність цільової програми поводження з відходами, у тому числі небезпечними, яка б окреслила основні цілі відповідної державної політики, напрями діяльності та використання фінансових ресурсів держави у цій сфері, природоохоронні заходи, очікувані результати та терміни їх досягнення.

При цьому Кабінетом Міністрів України не було забезпечено виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України від 15.01.2010 "Про державне регулювання у сфері поводження з відходами" та від 25.04.2013 "Про комплекс заходів щодо вдосконалення проведення моніторингу довкілля та державного регулювання у сфері поводження з відходами в Україні" щодо розроблення та внесення Верховній Раді України на розгляд законопроекту про загальнодержавну програму поводження з відходами в Україні”, - наголошено в рішенні Рахункової палати.

Крім того, попри вимоги Конвенції в Україні відсутній єдиний перелік (класифікатор) відходів із встановленими класами небезпеки. Також в Україні досі відсутні бази даних у сфері поводження з небезпечними відходами, що призводить до відсутності контролю у цій сфері.

Зважаючи на вищезазначене, Рахункова палата звернулась до центральних виконавчих органів, зокрема Міністерства екології та природних ресурсів, з вимогою усунути викриті недоліки та порушення Базельської Конвенції, вжити необхідних заходів та встановити контроль над сферою поводження з відходами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...