Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 06:10
11568

В України є передумови для ратифікації конвенції про сімейне насильство

В України є передумови для ратифікації конвенції про сімейне насильство

КИЇВ. 14 липня. УНН. В Україні є всі передумови для ратифікації Стамбульської конвенції. Про це заявила представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина, передає УНН з посиланням прес-службу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

"Підготовка експертами проекту висновку щодо необхідних змін до чинного національного законодавства та рекомендацій з розробки нового законодавства створили підґрунтя для ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”, – зазначила А.Філіпішина.

За словами А.Філіпішиної, першою складовою цієї роботи має стати прийняття законодавства, яке б забороняло будь-які форми насильства стосовно жінок, домашнього насильства, а також забезпечувало б належне здійснення правосуддя, захист та підтримку жертв насильства.

"Другою і найважливішою складовою має стати розробка та реалізація урядом України комплексної і скоординованої політики стосовно боротьби з усіма формами насильства щодо жінок, включаючи домашнє насильство, сексуальне насильство, примусовий шлюб, переслідування, сексуальні домагання. Зокрема, має бути достатньо грошей і людей для боротьби з домашнім насильством як на регіональному, так і на місцевому рівнях", - йдеться у повідомленні.

Представник Уповноваженого висловила сподівання, що ратифікація Стамбульської конвенції наблизить країну до європейських стандартів запобігання насильству щодо жінок, домашньому насильству, а її реалізація стане запорукою боротьби із цими ганебними явищами.

Відзначимо, конвенція Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбі з цими явищами (Стамбульська конвенція) набула чинності 1 серпня 2014 року.

Нагадаємо, у 2015 році стосовно 5 тис. дітей батьки були позбавлені батьківських прав.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...