Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 21:34
Новини: Здоров'я
9660

Майже 40% паліативних пацієнтів мають серцево-судинні хвороби - ВООЗ

Майже 40% паліативних пацієнтів мають серцево-судинні хвороби - ВООЗ

КИЇВ. 21 липня. УНН. Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила дані, що свідчать про низький рівень забезпеченості паліативних хворих належною допомогою, передає УНН.

Так, за даними ВООЗ, 86% населення, яке потребує паліативної допомоги, її не отримують, а 83% населення – не мають доступу до знеболення.

З метою покращення ситуації, у ВООЗ рекомендують державам переглядати закони та спрощувати доступ хворих до опіоїдів.

Загалом, паліативного догляду у світі потребують близько 40 млн. осіб. В Організації повідомили, що з усіх цих людей 39% - мають серцево-судинні хвороби, 34% - хворують на рак, 10% - мають хронічні захворювання легенів, 6% - мають ВІЧ/СНІД, 5% - хворіють на діабет.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, серед основних причин, що стоять на заваді розвитку паліативної допомоги у ВООЗ назвали надмірні обмеження на доступ до опіоїдних ліків.

За даними експертів, хворі в Україні помирають у муках через стереотипне мислення лікарів

Адже медики все ще бояться виписувати нарковмісні ліки паліативним пацієнтам, що раніше піддавалися постійному тиску збоку правоохоронців, зокрема.

За словами генерального директора одного з провідних фармацевтичних підприємств України Анатолія Редера, опіоїдні ліки — не є наркотиками.

"Це не наркотики. Це лікарські засоби. Вони створені для полегшення життя хворих, а не для формування у них залежності", — пояснив він.

Із твердженням А.Редера погоджуються і лікарі, і фахівці у сфері паліативної допомоги.

Так, за словами лікаря А.Роханського, на його практиці не було жодного випадку виникнення наркозалежності у паліативного пацієнта.

Голова комісії Громадської ради при МОЗ України з питань благодійності у сфері охорони здоров’я Лариса Лавренюк, у свою чергу, повідомила, що перевести пацієнта, який приймає опіоїдні ліки на інше знеболююче досить легко і відбувають це без жодних токсичних чи наркотичних наслідків.

На переконання експерта, для руйнування хибних уявлень про знеболення потрібно проводити просвітницьку роботу.

“Взагалі ліки, які використовуються при знеболенні, той же морфін — це, скажімо так, не той наркотик. Скажу інакше — в паліативній допомозі слово наркотик взагалі не використовується. Немає місця для слова наркотик. Це опіоїдний анальгетик, він не призводить до тієї залежності, до якої призводять наркотики”, — зазначила Л.Лавренюк.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...