Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 17:30
Новини: Політика
15195

Уряд назвав винуватців бюджетних проблем в країні - С.Арбузов

Уряд назвав винуватців бюджетних проблем в країні - С.Арбузов

КИЇВ. 27 липня. УНН. На думку міністра соціальної політики України Андрія Реви, державному бюджету загрожують матері-одиначки. Про це колишній перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов заявив у Facebook, передає УНН.

"Уряд знайшов винуватців бюджетних проблем в країні. Це не крадії-чиновники, не інвестбанкіри зруйнували банківську систему. І навіть не міністри з закордонними паспортами, які вчасно втекли. Насправді, на думку міністра соціальної політики, скарбниці загрожують матері-одиначки. Виявляється, 22-кратне збільшення матерів-одиначок в Україні за останнє десятиліття стало відповіддю на збільшення матеріального забезпечення неповних сімей. Безглузда заява. Пан Рева явно потребує невеликого лікбезу", - зазначив він.

Так, за даними С.Арбузов, за останні 10 років Держстатистики навпаки фіксує збільшення зареєстрованих шлюбів та зниження розлучень.

"За офіційними даними Держстату, протягом 2005-2015 років частка дітей, народжених поза зареєстрованим шлюбом, залишається практично незмінною - 20-21%. Тобто в неповних сім'ях щорічно народжувалося близько 100 тисяч дітей. До речі, зростання питомої ваги дітей, народжених жінками, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, стався в попереднє десятиліття - з 13,2% в 1995 році до 20,4% в 2004 році.

Міністр може здивуватися, але в останні 10 років зростає кількість зареєстрованих шлюбів - з 7,1 на 1000 осіб у 2005 році до 7,8 на 1000 осіб у 2015 році. У свою чергу, спостерігається сприятлива тенденція до зниження кількості зареєстрованих розлучень - з 183,5 тисяч або 3,9 на 1000 осіб у 2005 році до 129,4 тисяч або 3,3 на 1000 осіб у 2015 році.

Всі зазначені тенденції підтверджуються і вибірковими дослідженнями Держстату соціально-демографічних характеристик домогосподарств України. Вони також свідчать, що частка неповних сімей з дітьми у загальній кількості сімей з дітьми в 2005-2015 роках теж стійко тримається на рівні 19-20%. А ось кількість неповних сімей з дітьми за десятиліття скоротилося майже на 200 тисяч - до 1,08 млн", - повідомив політик.

На переконання колишнього першого віце-прем'єра, міністра соціальної політики мали б хвилювати зовсім інші тенденції.

"Наприклад, в тому ж дослідженні відзначається, що 490 тис. матерів і батьків-одинаків постійно відмовляють собі в найнеобхіднішому, крім харчування, з них 80 тис. не можуть забезпечити навіть нормальне харчування через вкрай низькі доходи.

Та якби могли глави неповних сімей знайти гідну роботу, стали б вони просити подачку в менш ніж 1,5 тис. гривень? Міністр всерйоз вважає, що ця сума здатна вплинути на реєстрацію шлюбу? Тут питання тільки в тому, реєструватися матері в статусі одиначки чи ні. Тим більше, що з 2001 року держава намагалася їм допомогти, для чого і збільшувався розмір відповідної допомоги. Безумовно, в 2000 році, коли самотній мамі держава платила лише 5 гривень 20 копійок, витрачати час на тяганину з отриманням цього статусу мало хто хотів. Але це не означає, що з тих пір їх стало більше.

Насправді, потік свідомості міністра свідчить про дві тенденції. Перша - якість чиновників з кожним новим складом уряду неухильно падає. Друга - немає межі цинізму нинішньої влади, яка вже почала задивлятися на гроші самих знедолених", - підкреслив С.Арбузов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...