Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 07:16
Новини: Політика
13260

Міністр екології О.Семерак відзвітував за свої 100 днів перебування на посаді

Міністр екології О.Семерак відзвітував за свої 100 днів перебування на посаді

КИЇВ. 28 липня. УНН. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відзвітував, що було зроблено відомством під його головуванням за перші 100 днів, повідомляє УНН.

Так, очільник міністерства зазначив, що в цей період було прийнято нові ліцензійні умови поводження із небезпечними відходами.

Нагадаємо, за даними експертів, процедура видачі ліцензій таким підприємствам буде здійснюватися “наосліп”, оскільки міністерство не має повноважень на перевірку тих відомостей, які будуть подані ліцензіатами.

Тобто, чи дійсно відповідають ліцензіати вимогам нових ліцензійних умов у міністерстві зможуть дізнатися лише після видачі їм ліцензій.

Також О.Семерак повідомив про запуск онлайн-послуги в інтернеті по декларуванню відходів, яка охоплює 1,5 млн суб’єктів підприємницької діяльності.

“Сьогодні ця послуга стала без корупційних ризиків, набагато простішою та набагато вільнішою”, - зазначив він.

Як зазначено на сайті Мінекології, наразі зареєстровано лише 4 декларації.

Міністр також розповів про створення нової стратегії поводження із відходами, прийняття якої вимагає Угода про асоціацію України та ЄС.

“Наша глобальна мета – це створення нової стратегії поводження із відходами, прийняття нового закону про відходи. Для цього вже сьогодні працює наша спільна робоча група під моїм головуванням, в яку ввійшли наші колеги із міністерства регіональної політики, оскільки в сфері їхньої компетенції є поводження із твердими побутовими відходами та Мінекономіки, оскільки управління відходами – це є великий пласт економіки, наші партнери з ЄБРР та німецької агенції GIZ. Ми працюємо над створенням цієї стратегії і також хотів би сказати, що створення цієї стратегії це є наші зобов’язання згідно із підписаною Угодою про Асоціацію”, - сказав О.Семерак.

Як раніше повідомляв УНН, концепцію державної програми поводження з відходами було затверджено урядом ще у 2013 році. Проте, у 2014 році уряд припинив підготовку проекту у зв’язку з браком коштів.

“Що стосується розроблення державної цільової програми поводження з відходами то зазначаємо, що Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.01.2013 № 22-р. Відповідно було підготовлено проект Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 "Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету“ затверджено Заходи щодо економічного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету. Пунктом 16 цих заходів передбачено припинення підготовки проектів державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету, крім Програм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2003 № 1684 (для службового користування)”, - повідомили раніше в Мінекології.

Міністр О.Семерак також анонсував створення нової інтерактивної карти всіх сміттєзвалищ України.

“Розробили інтерактивну карту до 1 серпня згідно доручення Кабміну. В нас в Міністерстві проводиться збір цієї інформації від місцевих органів виконавчої влади. Ті органи, які вже надали цю інформацію – ми вже сьогодні заносимо у інтерактивну карту, наступним етапом буде мобільний додаток, яким кожен громадянин України, отримавши його із вільних джерел доступу у інтернеті, закачавши на свій телефон буде мати можливість сфотографувати це звалище, направити на сайт – на інтерактивну карту Мінприроди і далі ми будемо мати можливість працювати із цією інформацією і спонукати, назвемо це так, органи місцевого самоврядування та землекористувачів для того, щоб вони вели роботу по санітарній очистці цих сміттєзвалищ”, - розповів міністр.

При цьому, за даними Київської міської державної адміністрації, Міністерство екології та природних ресурсів не надало згоду на виділення коштів, необхідних для ліквідації екологічної катастрофи на особливо небезпечному підприємстві столиці “Радикал” (Київ, вул. Красноткацька). Через брак коштів, 200 тисяч тонн ртутєвмісних відходів досі знаходяться у столиці.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...