Договір про поставку дизпалива між “Укрзалізницею” та SOCAR є нікчемним - АМКУ

КИЇВ. 3 серпня. УНН. “Укрзалізниця”, уклавши договір про поставку дизпалива з SOCAR, порушила діюче законодавство. Зокрема, договір було укладено в період оскарження, а тому, згідно з ст.41 ЗУ “Про здійснення державних закупівель”, він є нікчемним. Про це на свій сторінці у Facebook написала державний уповноважений АМКУ Світлана Панаіотіді, передає УНН.
Так С.Панаіотіді прокоментувала заяву “Укрзалізниці”, яка звинуватила АМКУ у начебто порушенні регламенту через розгляд скарги компанії WOG на законність тендеру, що виграв SOCAR.
“На адресу Колегії АМКУ з розгляду скарг 29.07.2016 надійшла скарга ТОВ “ВОГ АЕРО ДЖЕТ” щодо порушення філією “Центр забезпечення виробництва” публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” порядку проведення процедури закупівлі — “ДК 021:2015: код 09134000-7. Дизельне паливо” 3 лоти (оголошення № 092018 оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 31.03.2016 № 62(31.03.2016).
Зазначена скарга цього ж дня була зареєстрована в Органі оскарження.
Цього ж дня (тобто 29.07.2016) співробітник АМКУ повідомив факсом та в телефонному режимі представника замовника (який визначений в оголошенні, як відповідальна особа) 29.07.2016 про скаргу, яка надійшла до органу оскарження.
Отже, замовник володів інформацією про надходження скарги до органу оскарження вже 29.07.2016.
В період оскарження забороняється укладати договори.
Частина перша статті 41 Закону України “Про здійснення державних закупівель”: договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону.
Абзац третій частини дев’ятої статті 18 Закону:
“у будь-якому разі укладення договору про закупівлю під час процедури “оскарження забороняється.
Крапка.
Ми діємо виключно в рамках закону.
Тобто, укладаючи договір 1-го числа, в УЗ знали про те, що є скарга.
Повідомлення про скаргу надіслане, зокрема, замовнику та до оприлюднення на веб-портал Уповноваженому органу протягом 3-х робочих днів, як і передбачено законом.
Але коли хочеться зробити когось винним, то вуаля.
Не треба маніпулювати”, — написала С.Панаіотіді.
Вона також додала, що завдяки системі ProZorro у подальшому можна буде уникнути подібних маніпуляцій, до яких вдалася “Укрзалізниця”, адже портал публічних закупівель одразу публікує повідомлення про оскарження.