Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 10:45
Новини: Політика
13536

Голова Херсонської ОДА пообіцяв розібратися зі зниклими отруйними бочками

Голова Херсонської ОДА пообіцяв розібратися зі зниклими отруйними бочками

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв пообіцяв виїхати в село Томарино Бериславського району та з’ясувати, куди поділося майже 180 бочок з непридатною отрутою, повідомляє УНН.

Як раніше повідомляв УНН, на території вказаного села зберігалось близько 200 бочок з пестицидами. Саме таку кількість отрути залишило у спадок місцевим жителям одне із сільськогосподарських підприємств.

Зараз же кількість тари, за різними даними, становить від 10 до 25.

При цьому місцевість, де кинуті бочки з отрутою, ніяк не огороджена, на ній протягом довгого часу місцеві жителі випасають свою худобу, що автоматично робить м'ясо і молоко непридатними для вживання в їжу. Те ж, до речі, стосується і води, оскільки висота ґрунтових вод від поверхні землі становить від 4 до 20 метрів.

За словами члена “Партії Зелених” Володимира Шелудька, у 2013 році отруту "перезатарили" в сучасні пластикові бочки та підготували до утилізації. Проте, ані у 2014, ані у 2015, ані у 2016 роках непридатні пестициди утилізовані не були. Частину бочок з отрутою розтягнули місцеві жителі для побутового користування, доля інших – невідома.

При цьому жоден еколог, за інформацією В.Шелудька, вирішити питання навіть не намагався.

“Сьогоді перевернутих, напівпорожніх бочок залишилося 25 шт. Решта - розкрадена, а отрута викинута на землю. Амбре стоїть до нудоти. Місцеві жителі, які живуть поруч, дихають, хворіють і проклинають ви самі знаєте кого”, - наголосив він.

Довідка УНН: Пестициди, у зв’язку з токсичністю, шкідливі для людини і навколишнього середовища. Потенційна загроза від їх використання полягає як у гострій токсичності при потраплянні в організм людини або тварин, так і в хронічній дії, в кумулятивному ефекті, в міграції залишків пестицидів водними і повітряними шляхами на значні відстані.

Серед хвороб, які можуть з’явитися внаслідок токсикації організму, - злоякісні пухлини (найчастіше - пухлини печінки), хромосомні порушення, підвищення інтенсивності мутаційного процесу, що пов’язано з підвищенням частоти прояву спадкових хвороб обміну, аномалій розвитку тощо.

Більше половини пестицидів належать до мутагенів - речовин, які змінюють спадкову природу рослин і тварин, включаючи людину.

Загалом, за оцінками експертів, в Україні катастрофічна ситуація в екології

Особливо це стосується сфери утилізації небезпечних відходів. В Україні немає ані законодавчої бази, ані контролю з боку держави. Ліцензії на утилізацію небезпечних відходів видаються “фірмам-метелекам” наосліп, без проведення відповідних перевірок. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...