Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 07:43
13440

Стихійне сміттєзвалище свинцевих кінескопів виявили посеред житлових будинків у Луцьку

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Невідомі особи облаштували стихійне сміттєзвалище, куди скидають відходи з розбитих кінескопів, моніторів та екранів електронної техніки, які містять небезпечні для здоров’я сполуки, на вулиці Гірна, що у Луцьку, повідомляє УНН з посиланням на місцеві ЗМІ.

Сміттєзвалище розташоване поруч із житловими будинками, а неподалік, за 20 метрів, знаходиться оглядовий майданчик міста Луцька.

Мешканці прилеглих до цього звалища територій, стурбовані тим, що електричне сміття, яке переважно складається з розбитого скла кінескопів, моніторів та екранів телевізорів, вже протягом тривалого часу і мало не щодня збільшується.

Основну небезпеку для навколишнього середовища представляє собою оксид свинцю, який входить до складу скла кінескопів. Кількість оксиду свинцю залежить від розмірів екрану і може варіювати від 0,5 до 2,9 кілограма.

Як відомо свинець, як і його сполуки, є токсикантом з вираженою кумулятивною дією, що викликає зміни в нервовій системі, крові і судинах.

Тому такі речі як кінескопи маю бути або похованими на спеціальних полігонах, або повторно перероблені, а не знаходитися у безпосередній близькості до житла.

Нагадаємо, за оцінкою експертів, екологічна ситуація в країні катастрофічна.

Особливо це стосується сфери утилізації небезпечних відходів (отрутохімікатів). Недосконале законодавство, відсутність контролю за ринком та низький рівень обізнаності громадян призводять до незворотніх наслідків.

У липні поточного року Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Так, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

В результаті такої формальної процедури, за словами голови підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергія Тригубенко, ліцензії видаватимуться підприємствам “наосліп” і в країні знов пануватиме хаос у сфері.

Загалом, на його переконання, питання утилізації отруйних речовин, що накопичилися в Україні, слід вирішувати вже на рівні національної безпеки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...