Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 11:12
13800

За минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів

За минулий рік в Україні було утворено понад 312 млн тонн небезпечних відходів

КИЇВ. 12 серпня. УНН. За 2015 рік в Україні було утворено 312 млн 267,6 тис. тонн небезпечних відходів. Про це повідомляє Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, у 2015 році було утворено 2 тис. тонн відходів І класу небезпеки, 30,1 тис. тонн – ІІ класу небезпеки та 555,2 тис тонн – ІІІ класу небезпеки та 311,7 млн тонн – ІV класу небезпеки.

Із загального обсягу утворених протягом 2015 року відходів 98,1% припадає на відходи, що утворились унаслідок економічної діяльності підприємств та організацій, 1,9%– у домогосподарствах.

Найбільша кількість небезпечних відходів (І-ІV класу небезпеки) у 2015 році в Україні утворилася в Дніпропетровській обл. – 227 млн 76,8 тис. тонн, у Кіровоградській обл. – 33 млн 344,7 тис тонн та у Донецькій обл. – 16,9 млн тонн.

Водночас, найменша кількість небезпечних відходів (І-ІV класу небезпеки) у 2015 році в Україні утворилася у Закарпатській обл. – 133,7 тис. тонн, у Чернівецькій обл. – 398,1 тис. тонн та у Херсонській обл. – 417,3 тис. тонн.

Водночас, за даними відомства, протягом звітного періоду було утилізовано лише 79,4 тис. тонн небезпечних відходів.

Нагадаємо, небезпечні відходи завдають шкоди не лише екології, а й здоров’ю людей, провокуючи зокрема такі складні захворювання як рак.

Екологи вже давно б’ють на сполох. В Україні фактично відсутній державний контроль за утилізацією ( ліквідацією) небезпечних та особливо небезпечних речовин. В результаті майже щодня ековолонтери та місцеві жителі виявляють “небезпечні знахідки” посеред житлових кварталів.

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.

Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

В результаті такої формальної процедури, за словами голови підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергія Тригубенко, ліцензії видаватимуться підприємствам “наосліп” і в країні знов пануватиме хаос у сфері.

Загалом, на його переконання, питання утилізації отруйних речовин, що накопичилися в Україні, слід вирішувати вже на рівні національної безпеки

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...