Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 02:06
13725

В Україні накопичилося понад 12 млрд тонн відходів та 12 млн тонн небезпечних речовин

В Україні накопичилося понад 12 млрд тонн відходів та 12 млн тонн небезпечних речовин

КИЇВ. 22 серпня. УНН. У місцях видалення відходів накопичилося понад 12 млрд тонн відходів та 12 млн тонн небезпечних та надзвичайно небезпечних речовин. Такі дані опубліковано Державною службою статистики, повідомляє УНН.

У відомстві також зазначили, що серед загального обсягу відходів (312 млн тонн), утвореного у 2015 році, майже 588 тис. тонн становлять небезпечні та надзвичайно небезпечні відходи (І-ІІІ класи небезпеки). При цьому утилізовано лише 314 тис. тонн таких небезпечних відходів.

Найбільше утворено відходів у Дніпропетровській області (понад 227 млн тонн), Кіровоградській області ( понад 33 млн тонн) та Запорізькій області (понад 5 млн тонн).

Нагадаємо, через погіршення екологічної ситуації в Україні голова підкомітету Верховної Ради з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко у вересні скликає спеціальне засідання. Метою засідання є аудит ситуації та обговорення оновлення законодавчої бази, направленої на вирішення нагальних проблем у сфері.

Як раніше повідомляв УНН, Рахункова палата нещодавно перевірила виконання Україною вимог Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо.

Експерти заявляють, що влада України “грається” з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей.

Особливо безконтрольною залишається сфера поводження та утилізації небезпечних відходів.

Передбачалося, що ситуацію змінить прийняття нових нормативних актів та законопроектів, які встановлять жорсткий контроль за сферою. Однак, законопроекти були проігноровані більшістю депутатів, а відтак провалені у парламенті.

Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Однак, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

Джерело: УНН
Теги: відходи
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...