Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 27 квітня 2018 10:21
Новини: Політика
17544

Міністр екології виступив проти ухвалення законопроектів щодо вирішення ситуації з відходами в Україні

Міністр екології виступив проти ухвалення законопроектів щодо вирішення ситуації з відходами в Україні

Остап Семерак

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак виступив проти ухвалення у Верховній Раді законопроектів, які вирішують питання утилізації відходів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Аргументує міністр свою позицію тим, що він наразі займається розробкою Національної стратегії поводження з відходами. А відтак, на переконання О.Семерака, доки він її не розробить, ухвалювати законопроекти, які б вирішували питання утилізації відходів не потрібно.

“Я категорично проти винесення на розгляд парламенту будь-якого з існуючих законопроектів. Спочатку буде рамковий документ, який враховує європейські Директиви та норми екологічної безпеки, і лише на його основі будуть встановлені справедливі правила”, - написав О.Семерак.

Нагадаємо, у Верховній раді дійсно зареєстровано законопроект, який має на меті вирішити нагальні питання утилізації відходів в країні. Зокрема, законопроект передбачає:

- зобов’язання Мінприроди не видавати “наосліп” ліцензії утилізаторам відходів, а проводити реальні перевірки матеріально-технічної перед тим як надати підприємствам можливість працювати з небезпечними речовинами. Прецеденти, коли в Мінекології видавали ліцензії, грунтуючись на сфальсифікованих даних вже були.

- прийняття 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами

Варто зауважити, що саме відсутність такої ієрархії, за даними Мінекології, було причиною невиконання завдання Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року.

Крім того, О.Семерак наголосив, що Україна не мала Національної стратегії поводження з відходами 25 років.

Нагадаємо, Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України ще 03.01.2013 № 22-р, у період прем’єрства М.Азарова. Відповідно було підготовлено проект Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки.

Однак, під час прем’єрства А.Яценюка, постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 № 65 "Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету“ затверджено Заходи щодо економічного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

Пунктом 16 цих заходів передбачено припинення підготовки проектів державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету, крім Програм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2003 № 1684 (для службового користування).

Тож, Національна стратегія поводження з відходами була затверджена у 2013 році урядом М.Азарова і припинена урядом А.Яценюка у 2014 році. Два роки Україна була без Стратегії, що є порушенням вимог міжнародної Базельської конвенції.

Експерти ж заявляють, що влада України “грається” з небезпечними відходами, наражаючи на небезпеку людей. Зокрема, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Т.Тимочко, міністерство екології не виконує свої прямі обов’язки, а Європа все більше акцентує свою увагу на екологічному стані України.

“Мінекології не виконує свою основну функцію. Це записано в положенні про міністерство — звернення з небезпечними відходами. Мінприроди не несе прямої відповідальності за побутові відходи, а ось небезпечні відходи знаходяться в компетенції Мінприроди України. Тому цю функцію міністерство на чолі в тому числі і з новим міністром — не виконує. Україна страждає від цих смітників небезпечних відходів ...

Європейці вже звернули увагу на те, що крім реляцій, слів і звітів уряду за 100 днів, в Україні дуже мало рухається, принаймні, в природоохоронній сфері відповідно до нашої угоди (про асоціацію — ред). Це викликає серйозну стурбованість європейських структур”, — підкреслила Т.Тимочко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...