Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 18:01
9372

Екологи обурені пропозицією міністра природних ресурсів

Екологи обурені пропозицією міністра природних ресурсів

КИЇВ. 31 серпня. УНН. Пропозиція міністра екології та природних ресурсів почекати з вирішенням нагальних питань у сфері екології до грудня, поки в Мінекології не напишуть стратегію поводження з відходами, бентежить екологів. Про це заявив голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров в коментарі УНН.

К.Косоуров наголосив на тому, що намагань сформувати стратегію поводження з відходами було багато і вони нічим не закінчились. І впевненості у тому, що програма міністра екології буде схвалена у грудні і вона буде вдалою – немає. Тому гальмувати законодавчі зміни, яких вже сьогодні потребує Україна і вимагає ЄС, недоречно.

“Є законопроекти, які лежать вже роками у ВР. Їх можна розглядати як перехідні положення, до того як буде схвалена ця програма. Звідки така впевненість що в грудні вона вже буде?

Судячи із залучених фахівців, яких задекларовано у цьому процесі – може надія і є, що ми отримаємо якусь копію системи поводження європейської або країн, які нещодавно вийшли з -під впливу Радянського Союзу. Але якщо подивитись на систему Болгарську, Польську, вони мають свої певні відмінності національного характеру, хоча основні закони вони зрозумілі – хто засмічує, той і платить за це. Розширена відповідальність виробників і так далі.

Сказати із впевненістю, що це буде вдала стратегія, яку задекларував пан міністр, ну, я б не був таким оптимістом. Бо таких намагань було в історії багато і поки, що ми нічим не закінчили”, - наголосив К.Косоуров.

Голова Асоціації не підтримав пропозицію міністра, яка фактично полягає у спогляданні за подальшим забрудненням екології як мінімум до грудня.

“Закони потрібні станом на сьогодні. Що до грудня чекати, якщо відповідальності за поводження із небезпечними відходами майже немає. Тобто до грудня місяця ми можемо зливати той гептил де хочемо, і ніяких наслідків не буде?!
Ми ж статистику знаємо скільки утворюється небезпечних відходів щорічно. Порахуйте в тоннах скільки до грудня воно може бути утворено без наслідків. Система поводження із відходами дуже запущена і до того як буде імплементована ця система, яку збираються тільки писати – нам треба якось жити.

Так, це не стратегічні якісь зміни і пропозиції, які лежать у парламенті – але вони можуть зараз виправити ситуацію. А потім коли буде затверджена ця стратегія, дай Боже щоб вона була прийнята у грудні – тоді ці нормативні акти втратять свою чинність.

Мене бентежить цей підхід: “це лобізм і чекайте до грудня” (заява міністра – ред). А що буде з нами у вересні? І така впевненість, що у грудні будемо сидіти, а стратегія буде написана…. Ну, не знаю…”, - резюмував голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження із небезпечними відходами Кирило Косоуров.

Нагадаємо, міністр екології О.Семерак “категорично проти винесення на розгляд парламенту будь-якого з існуючих законопроектів”, які вирішують питання утилізації тієї чи іншої групи відходів. Свою позицію він аргументує тим, що усі законопроекти мають відповідати його стратегії, яка, за його словами, буде написана у грудні.

З такою позицією також не згодні у парламенті. За словами нардепа від “БПП” Олега Недави, стратегія Мінекології – це не закон, тому вона не зможе вирішити накопичених питань. Крім того, інцидент на Грибовицькому сміттєзвалищі, за його словами, продемонстрував, що в України немає часу на написання стратегій і розмов про майбутнє. Врегулювати ситуацію слід негайно, оскільки від цього страждають люди.

“Стратегія це не закон, згідно з яким будуть працювати всі підприємства і люди, органи місцевого самоврядування. Має бути закон. І закони такі є. І в цих законах є одне і саме головне: принцип за якого працює вся Європа і всі в світі — забруднювач платить.

Треба приймати закон, писати стратегію і в разі чого коригувати, але нічого не робити — так не можливо. Кожен день мільйони тонн сміття викидається у наше навколишнє середовище”, — наголосив О.Недава.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...