Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 27 квітня 2018 04:18
11748

В Україні може з’явитися “Національний перелік відходів”

В Україні може з’явитися “Національний перелік відходів”

КИЇВ. 2 вересня. УНН. У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про відходи” ( №4838), який зокрема передбачає створення “Національного переліку відходів”, повідомляє УНН.

“З метою встановлення єдиної номенклатури та відповідного кодування відходів в Україні створюється (розробляється і впроваджується) Національний перелік відходів. Він призначений для використання як найбільш загальна вихідна ланка ідентифікації відходів, що забезпечує уніфікацію відповідної процедури як на національному так і міжнародному рівні.

Головними завданнями Національного переліку відходів є створення інформаційно-аналітичних передумов для вирішення широкого кола питань державного управління відходами та ресурсокористування в цілому, а також запровадження гармонізованої з міжнародними стандартами класифікації відходів і забезпечення узгодженого визначення небезпечних відходів в Україні та інших країнах, передусім Європейського Союзу”, - йдеться у законопроекті.

Передбачено, що національний перелік буде застосовуватися в системі державного статистичного обліку, інших системах обліку та паспортизації відходів, веденні реєстрів об’єктів утворення, утилізації та видалення відходів, реєстрів об’єктів видалення відходів, при складанні галузевих і корпоративних переліків.

Національний перелік відходів буде обов’язковим для визначення відходів, які є небезпечними, враховуючи їх походження, склад, а також граничні значення концентрації небезпечних речовин. Ідентифікація тих чи інших відходів як небезпечних та їх включення в Національний перелік здійснюється виходячи з наявності однієї чи більше небезпечних властивостей, перерахованих у Додатку ІІІ до цього Закону.

Якщо певні відходи, віднесені в Національному переліку до небезпечних, не проявляють жодної з небезпечних властивостей, перерахованих у додатку ІІІ до цього Закону, то вони можуть бути визначені виробником як небезпечні. Про кожен з таких випадків виробник відходів має невідкладно повідомити спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері поводження з відходами, надаючи при цьому відповідну інформацію та обґрунтування.

Національний перелік відходів підлягатиме регулярному (не рідше ніж раз на 5 років) перегляду та оновленню, міжнародних документах, згоду на обов’язковість яких взяла на себе Україна беручи до уваги як зміни, що відбулися у відповідних міжнародних документах згоду на обов’язковість яких взяла на себе Україна, так і вітчизняні дані та пропозиції, що отримали необхідне обґрунтування. Перегляд Переліку відходів, включення чи виключення тих чи інших відходів, процедури міжнародного узгодження здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

Нагадаємо, у Верховній Раді хочуть адаптувати екологічне законодавство України до стандартів ЄС.

Проти розгляду таких законопроектів, зокрема, що вирішують питання утилізації відходів в Україні, виступив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак ( квота "Народного Фронту"). Свою позицію він аргументовує тим, що усі законопроекти мають відповідати його стратегії, яка в найкращому випадку буде написана у грудні.

З такою позицією міністра не згодні ані в парламенті, ані в експертному середовищі. Екологи наголосили, що не мають наміру чекати виконання чергових обіцянок і очікувати на появу поки що абстрактної стратегії. За їх словами, кожен міністр публічно обіцяв таку стратегію, проте досі Україна живе без неї, що до речі, є порушенням вимог міжнародної Базельської конвенції.

На переконання голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, щодня Україна накопичує значну кількість відходів, зокрема небезпечних і довіряти словам політиків, які не запропонували за останні півроку жодного адекватного рішення – недоречно.

Таку саму позицію мають й народні депутати. За словами нардепа від “БПП” О.Недави, інцидент на Грибовецькому сміттєзвалище показав, що Україна немає часу на розмови про майбутнє і написання чергових стратегій, які не можуть замінити закон. Тому, на переконання політика, народні депутати мають відреагувати на нагальні питання у сфері відходів вже сьогодні, а у грудні можливо підкоригувати їх, адаптуючи до стратегії Мінекології, якщо вона все-таки буде написана.

Джерело: УНН
Теги: відходи
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...