Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 23:49
Новини: Політика
15900

В.Медведчук: Європейський успіх України виглядає дуже блідо

В.Медведчук: Європейський успіх України виглядає дуже блідо

Віктор Медведчук

КИЇВ. 12 вересня. УНН. Європейський успіх України виглядає дуже блідо. Таку думку виразив лідер Громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук, передає УНН.

Представники влади, говорячи про її успіхи, особливо акцентують увагу на тому, що збільшення експорту товарів в ЄС в I півріччі поточного року склало 6,8%, або 412 млн дол.: c 6,1 млрд дол. в січні - червні 2015 року до 6,52 млрд дол.

Але якщо згадати про те, що в цілому, за даними Держстату, обсяг експорту товарів і послуг в першому півріччі п. р. в порівнянні з першим півріччям 2015 року скоротився на 9,2%, імпорт - на 5,8%, то європейський успіх виглядає дуже блідо. У звітному періоді експорт товарів скоротився на 10,7% (на 1,99 млрд дол.). Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 682,6 млн дол. (у першому півріччі 2015 року воно було позитивним - 351,1 млн дол.).

За даними Держстату, в січні - червні експорт послуг скоротився на 3% - до 4,5 млрд. дол. А це свідчить про те, що торгівля з ЄС і переорієнтація на інші ринки ні в якій мірі не компенсують втрату традиційних зовнішніх ринків України.

Звичайно, для псевдопатріотів зі збоченою логікою перемогою є те, що в першому півріччі 2016 року експорт товарів до країн СНД скоротився на 30%, або на 1,19 млрд дол. - до 2,62 млрд дол. із 3,81 млрд дол. за аналогічний період минулого року.

Насправді ж це колосальний удар, який підкосив українську економіку.

Ще один цікавий факт: у порівнянні з I півріччям 2013 р коли ніякого Угоди про асоціацію з ЄС ще не було, експорт в ЄС втратив практично п'яту частину. У чому ж тоді сенс ЗВТ з ЄС?

Крім того, цілком очевидно, що ЗВТ з ЄС не може сприяти розвитку високотехнологічних, наукомістких виробництв. Основні поставки України в ЄС припадають на продукцію сільського господарства і харчової промисловості, продукцію металургії з низьким ступенем обробки. Така структура експорту сприяє подальшій деградації структури економіки України, остаточного перетворення її в відсталу країну третього світу.

Без відновлення нормальних економічних відносин з Росією та іншими країнами СНД Україна не зможе подолати глибокий економічний і соціальна криза. Незважаючи ні на що, Росія - як і раніше її найбільший зовнішньоторговельний партнер.

Джерело: УНН
Теги: ЄС, імпорт
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...