Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 20:41
Новини: Політика
14160

Комітет ВР з нацбезпеки вніс свої пропозиції щодо оборонного бюджету на 2017 рік

Комітет ВР з нацбезпеки вніс свої пропозиції щодо оборонного бюджету на 2017 рік

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони запропонував забезпечити фінансування у 2017 році на сектор безпеки і оборони виключно із загального фонду бюджету у розмірі не менше 5% від ВВП, передає УНН з посиланням на інформаційне управління апарату ВР.

"Члени комітету висловили наступні пропозиції: забезпечити фінансування у 2017 році виключно із загального фонду бюджету: видатки на сектор безпеки і оборони на рівні не менше 5% від ВВП, зокрема на видатки на оборону - не менше 3% ВВП та забезпечення розвитку оборонно-промислового комплексу - 0,5% ВВП", - йдеться у повідомленні.

Народні депутати також пропонують передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2017 рік надання державних гарантій в обсязі 10 млрд грн (понад 5% видатків від ВВП на сектор оборони та безпеки) для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання - резидентів України за кредитами (позиками), що залучаються для фінансування програм, пов’язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави, з урахуванням сплати відсотків за такими кредитами (позиками).

Крім того, нардепи запропонували окрему бюджетну програму на 2017 рік на погашення відсотків за кредитами, залученим під державні гарантії суб’єктами господарювання - резидентами України у попередні бюджетні періоди та установити порядок погашення зазначених зобов’язань суб’єктами господарювання - резидентами України за рахунок бюджетних асигнувань.

Також запропоновано норму, за якою розпорядники бюджетних коштів, що входять до сектору оборони та безпеки, беруть бюджетні зобов’язання за програмами підвищення обороноздатності і безпеки держави, що реалізуються із залученням кредитів (позик) під державні гарантії суб’єктами господарювання - резидентами України, та Державна казначейська служба України реєструє такі бюджетні зобов’язання у межах відповідних господарських договорів та наданих на цю мету державних гарантій.

Нардепи надали пропозицію і щодо норми на 2017 рік, що частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету за відповідний період державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, які включені до складу державного концерну "Укроборонпром", визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку у розмірі 30 відсотків.

Депутати запропонували і норму, згідно з якою, починаючи з 2017 року, бюджетні кошти, які були виділені із загального фонду бюджету на державне оборонне замовлення за державними контрактами, що не були виконані, повертаються до спеціального фонду бюджету і мають бути використані на виконання інших державних контрактів за державним оборонним замовленням.

Комітет ВР також пропонує встановити у Податковому кодексі норму щодо звільнення від сплати податку на землю державних унітарних підприємств, які включені до складу ДК "Укроборонпром" в умовах особливого періоду та в період проведення антитерористичної операції.

Як повідомляв УНН, Президент анонсував засідання РНБО щодо оборонного бюджету на 2017 рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...