Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 21:22
Новини: Політика
22635

В.Гройсмана ввели в оману під час підписання Генугоди між профспілками і роботодавцями - В.Рой

В.Гройсмана ввели в оману під час підписання Генугоди між профспілками і роботодавцями - В.Рой

Володимир Гройсман

КИЇВ. 19 вересня. УНН. Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та його команду було введено в оману під час підписання Генеральної угоди між профспілками, роботодавцями і Кабміном. Про це сьогодні повідомив Голова Федерації профспілок робітників малого та середнього підприємництва України В'ячеслав Рой, передає УНН.

За його словами підписаний 23 серпня документ (Генеральна угода, - ред.) не передбачає задекларованого владою соціального діалогу, адже Федерації профспілок робітників малого та середнього підприємництва України була позбавлена права участі в Угоді.

У зв’язку з цим, як повідомив В.Рой, Федерація подала позов до суду.

"23 серпня цього року таки була укладена Генеральна угода між профспілками, роботодавцями і Кабміном на якій, на думку Прем’єр-міністра пана Гройсмана, можна було побачити реальний соціальний діалог, який реалізується у нашій країні. Ми б хотіли проінформувати в першу чергу команду Прем'єра що його ввели в оману.

Сьогодні Федерація профспілок малого і середнього підприємництва України подала в суд на Кабмін і репрезентативні профспілки, і профоб'єднання стосовно позбавлення права на участь у переговорах і підписання генеральної угоди",- сказав він.

За словами В.Роя, В.Гройсмана ввели в оману, зокрема, щодо начебто створення репрезентативного об'єднання профспілок.

"Пана Гройсмана ввели в оману. Сьогодні, щоб ви розуміли основою всіх проблем є закон України "Про соціальний діалог України". Цей закон свого часу був прийнятий за часів Януковича і пролобійований за підтримки федерації профспілок України саме тоді, коли для того, щоб розділити всі профспілки на так звані правильні і не правильні – була введена така норма як репрезентативність. Для того, щоб бути "правильним" об'єднаням профспілок треба мати не менше 150 тис. членів аби ти мав право вести переговори на національному рівні.

Федерація малого і середнього підприємництва України отримала таке свідоцтво в 2014 році, і ми його хотіли роздати сьогодні усім. П’ять інших об'єднань отримали роками раніше – вони фактично монополізували право представляти інтереси людей найманої парці як серед профспілкового руху, так і взаємовідносини із урядом і роботодавцями. Звичайно, коли ми отримали репрезентативність – ми намагались домовитись – тому що згідно закону, ми повинні були створити спільний представницький орган, ми подавали заявки, але, на жаль, нам відмовляли у вступі у спільний представницький орган зовсім без будь-яких причин. І після цього вони ввели в оману (Уряд, - ред.), що вони створили спільний представницький орган і спільний представницький орган представляє там більшість. Це порушене наше право.

Друге – Кабмін, знаючи, що ми є репрезентативним об'єднанням профспілок, зобов'язаний був, як мінімум, запросити нас. Саме тому позов, який ми подали сьогодні до суду – ми це все виклали", - розповів він.

Крім того, за словами В.Роя, ті профспілки, які підписали з КМУ Генеральну угоду про соціальний діалог терміном на 2016-2017 роки не мають відповідних повноважень.

"Єдиним об'єднанням, яке має право вести переговори і укладати угоду на цей термін була лише Федерація профспілок малого і середнього підприємництва України. Але нас фактично позбавили такої можливості.

Ми не знаємо, чи це політична воля, чи це політика, чи якісь незрозумілі рухи, але сьогодні ми це хотіли довести. Згодом, ми викладемо додаткові аргументи на нашу користь", - додав він.

В.Рой зазначив, що історія з підписанням Генеральної угоди між Урядом, профспілками і роботодавцями нагадує підписання документів між Каськівом та лижним інструктором.

"Безумовно, це прийшли люди, які не мають на це достатньо повноважень для того, щоб укладати подібні документи, а організація, яка має на це право – фактично позбавлена на участь у цих процесах. Тому звичайно, Каськів не Каськів, але ця група товаришів у полосатих чи в яких там купальниках – вони, прикро, але монополізували право представляти інтереси найманих людей, Монополізація цього права дозволяє робити дуже серйозні речі і негаразди.

Напевне, хтось не хоче знати правду і хоче дійсно гратись у лижника Каськіва. Якщо комусь подобається, то хай буде так. Ми ж хочемо, щоб люди найманої праці дійсно мали захист і щоб їх інтереси були представлені", - резюмував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...