Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 21:35
16860

Кожен 12-й підліток в Україні вперше спробував викурити сигарету у віці до 9 років - дослідження

Кожен 12-й підліток в Україні вперше спробував викурити сигарету у віці до 9 років - дослідження

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Кожен дванадцятий підліток в Україні вперше спробував викурити сигарету у віці до дев'яти років. Такі дані демонструють результати Європейського опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин (ESPAD), що проводилося у 2015 році за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та були оприлюднені сьогодні журналістам під час прес-конференції, передає кореспондент УНН.

За даними дослідження, половина українських учнів – 52,3% віком 15-17 років курили тютюн хоча б раз у житті.

Щодня курять 12,2% учнівської молоді – 18,2% серед хлопців та 6,7% дівчат.

"Найчастіше кожного дня курять підлітки у віці 15 років і старше, що можна визначити як вік формування звички вживання тютюнових виробів і звикання до щоденного куріння ", - йдеться у дослідженні.

Важливими факторами, що визначають тенденції куріння, в тому числі серед підлітків, є доступність цигарок та сприйняття ризиків куріння.

Так, кожний п'ятний учень чи студент зазначає, що має безперешкодний доступ до цигарок. При цьому хлопці частіше за дівчат вважають, що не матимуть жодних перепон, якщо забажають дістати цигарки.

Серед усіх опитаних учнів лише 18,4% вважають, що куріння створює великий ризик негативних наслідків для здоров'я.

Про дослідження ESPAD: Соціологічне опитування шостої хвилі (попередні пройшли в Україні в 1995, 1999, 2003, 2007 та 2011 роках) було проведено у 2015 році серед 6,674 учнів та студентів (3,215 хлопці та 3,459 дівчат), віком 15-17 років сільських та міських загальноосвітніх шкіл, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Дослідження було проведено Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркоманії (EMCDDA), в рамках міжнародного проекту "Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотиків" ESPAD, здійсненого у 33 країнах Європи.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, понад 83% підлітків в Україні мають досвід вживання алкогольних напоїв.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...