Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 17 березня 2018 20:55
20664

Вітчизняна медицина приховує статистику смертності від небезпечних відходів - еколог

Вітчизняна медицина приховує статистику смертності від небезпечних відходів - еколог

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Статистика смертності від небезпечних відходів ведеться в медичних закладах України дуже погано. Фактично, вона приховується. Про це в коментарі УНН повідомив еколог та голова координаційної ради громадської організації “Зелений фронт” Олег Перегон.

“На сьогодні така статистика смертності від небезпечних відходів є. Але її важко прорахувати. Ми намагалися свого часу таку статистику витягти із наших медичних органів, але, на жаль, вона у нас ведеться дуже погано, бо люди звертаються за лікуванням або за місцем роботи, або в обласний центр. І це все нівелюється і виходить так, що у тому ж обласному центрі ширша статистика, аніж у тому селі, де поруч ці об'єкти є (небезпечні відходи – ред).

Чомусь досі наша медицина намагається приховати ці факти, це вже наче по інерції. Із радянських часів нелюдяна система змушувала їх приховувати ці факти, цю статистику, сьогодні вже цієї системи немає, а звичка лишилась”, - зазначив він.

За його словами, населення цілих регіонів страждає від впливу небезпечних відходів. Люди, які живуть із ними ипоруч мають хвороби дихальних шляхів, печінки і системи кровообігу.

“З таких регіонів можна скласти мапу. Наприклад, Калуш – всі знають цю проблему, це зона екологічного лиха, де відходи складалися роками у підземні печери, а потім хтось думав, що це просто викинуте і забуте, а насправді все це повертається”, - наголосив еколог.

О.Перегон також зазначив, що за даними ВООЗ, 98% хвороб людей на планеті пов'язані із забрудненням навколишнього середовища.

“Це прямо або опосередковано. Навіть, якщо людина померла від інфекційної хвороби, це дуже часто спровоковано тим, що її імунітет знижено через забруднення води, повітря яким вона дихає, іжі яку вона споживає”, - підкреслив еколог.

Нагадаємо, Україна очолила список країн з найбільшою кількістю смертей від забрудненого повітря. Таку статистику оприлюднило видання The Guardian.

За оцінкою експертів, екологічна ситуація в країні катастрофічна.

Особливо це стосується сфери утилізації небезпечних відходів (отрутохімікатів). Недосконале законодавство, відсутність контролю за ринком та низький рівень обізнаності громадян призводять до незворотніх наслідків.

Голова підкомітету ВР з питань державної політики у сфері поводження з відходами Сергій Тригубенко переконаний, що питання накопичення отрутохімікатів в Україні слід виносити на рівень національної безпеки України.

Адже, отрутохімікати в країні зберігаються ще з часів Радянського союзу. Разом з тим, немає ані державних програм, ані законів, ані державного контролю за утилізацією (знешкодженням) небезпечних речовин. В результаті, отруту знаходять на сміттєзвалищах, в ангарах, кар’єрах, воді та просто на вулицях.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...