понеділок, 23 жовтня 2017 р.03:15

Визначилися двоє чемпіонів України з марафону

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Цього вікенду відбувся 13-й за ліком Білоцерківський марафон, який традиційно носив статус чемпіонату України з марафонського бігу. Про це інформує УНН з посиланням на Федерацію легкої атлетики України.

На найпрестижнішій дистанції, марафонській, окрім титулу чемпіона України на кону стояла також путівка на чемпіонат світу-2017. За критеріями відбору, її отримував переможець національного чемпіонату за умови виконання нормативу ІААФ (для чоловіків він складає 2 години 19 хвилин, для жінок — 2 години 45 хвилин).

Представникам сильної статі не вдалося завоювати путівку на планетарну першість, адже сумчанин Сергій Марчук переміг з результатом 2:22,20. А от у жінок путівка до Лондона-2017 знайшла свою господарку — нею стала Вікторія Хапіліна з Київщини, переможний час якої — 2:37,44. Також норматив ІААФ підкорився срібній призерці, Дар’ї Михайловій з київської області — 2:39,27.

Варто відзначити, що у півмарафоні в чоловіків поза конкуренцією був Дмитро Лашин з найкращим результатом сезону серед українців і 25-м у Європі — 1 година 3 хвилини і 38 секунд. Серед жінок 21 км 097,5 метри найшвидше за усіх подолала Ольга Котовська — 1:13,46.

Додамо, що сильних атлетів також зібрав на Білоцерківському марафоні ще один вид програми — біг на п'ять верст (5,333 км). У чоловіків з перевагою усього в шість секунд над Василем Ковалем перемогу святкував Володимир Киц (15,27), у жінок Тетяна Вернигор з часом 17,36 на фініші 12 секунд виграла у Марини Немченко.