Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 26 травня 2018 17:18
11355

У багатьох регіонах України переважають стихійні звалища та полігони, які не відповідають нормам – Мінприроди

У багатьох регіонах України переважають стихійні звалища та полігони, які не відповідають нормам – Мінприроди

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Лише деякі регіони України мають полігони для відходів, що відповідають високотехнічним вимогам, у багатьох інших – переважають стихійні звалища. Про це повідомили у міністерстві екології та природних ресурсів, передає УНН.

“Сектор поводження відходами в Україні наразі перебуває між двома щаблями розвитку. Початкова мета - очищення довкілля та прибирання відходів з міського середовища реалізовується досить успішно. Ціль захисту довкілля та зменшення відходів, що надходять до сміттєзвалищ, також останнім часом потрапила до політичного порядку денного країни, але досі далека від імплементації на місцевому рівні.

У деяких регіонах країни існують полігони, що відповідають високотехнічним вимогам, але у багатьох інших переважають стихійні звалища та полігони, які не відповідають нормам”, - зазначили у відомстві.

Врегулювати ситуацію, на переконання екоміністерства, мають законодавчі зміни, а також Національна Стратегія поводження з відходами, презентація якої запланована до кінця року.

“Керівні принципи стратегії повинні відображати такі фактори як попередження утворення відходів, зобов’язання дотримуватись інтересів, принцип "забруднювач платить", інклюзивності, попереджувального принципу, відшкодування вартості, принцип близькості та принцип самопідтримності”, - наголосили в міністерстві.

За даними відомства, Стратегія буде встановлювати загальні напрямки та визначати урядову політику на високому рівні, цілі та механізми стимулювання вирішення проблем. Вона буде охоплювати всю територію України та стосуватися таких джерел відходів:

тверді побутові відходи;

будівельні відходи;

небезпечні відходи;

інші промислові відходи (окрім небезпечних);

відходи сільського господарства;

електричні та електронні відходи, відпрацьовані батарейки та акумулятори.

Окремі фракції відходів, що також охоплюються Стратегією, включають великогабаритні відходи, відходи садів та парків, відходи упаковки, шини, транспортні засоби.

Наразі над Стратегією працює робоча група та консультаційно-робочі підгрупи (надалі – КРП).

Нагадаємо, Національну Стратегію поводження з відходами можуть не встигнути підготувати до кінця року через надто повільний темп роботи.

Тим часом, екологи закликали парламент внести зміни в існуюче законодавство, не очікуючи Cтратегію, оскільки екологія, особливо сфера поводження з небезпечними відходами в Україні перебуває в катастрофічному стані

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...