Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 23 травня 2018 22:07
Новини: Політика
15885

Завтра у Страсбурзі стартує Конгрес місцевих та регіональних влад

Завтра у Страсбурзі стартує Конгрес місцевих та регіональних влад

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Чергова 31 сесія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи відкриється завтра, 19 жовтня, у Страсбурзі, повідомляє УНН.

Сесія, яка пройде у Страсбурзі, присвячена питанням етики та прозорості роботи влади на місцевому та регіональному рівнях, проблемам децентралізації, дотримання прав людини та гендерної рівності.

Україну на Конгресі представлятимуть ряд депутатів місцевих рад, міські голови, їхні заступники.

Зазначимо, Конгрес місцевих і регіональних влад (КМРВСЕ) - загальноєвропейська політична Асамблея у складі Ради Європи, що представляє місцеві і регіональні органи влади країн-учасниць Ради Європи. Серед повноважень Конгресу моніторинг стану місцевої і регіональної демократії в країнах Ради Європи на предмет дотримання Європейської хартії місцевого самоврядування.

Пильна увага також приділяється територіальній автономії для національних меншин, проблем сталого розвитку, міграції, культури і освіти, соціальної згуртованості в містах, фінансового забезпечення місцевих органів влади.

"Тема чергової сесії – "Етика і прозорість на місцевому та регіональному рівнях". Під час сесії підніматимуться важливі питання, які зачіпатимуть роботу місцевої влади, наприклад, оптимізацію у сфері надання адміністративних послуг, також говоритимуть про місцеві вибори, шляхи подолання корупції. Етичні питання функціонування влади були і залишаються важливими не лише для України, де рівень корумпованості як центральних, так і місцевих органів влади дуже високий, і для західних країни. Але у них є досвід боротьби з нею, який нам варто вивчити. І ще - те, що на сьогодні не менш важливо, у них є досвід побудови ефективних органів влади на місцях. Саме тих органів, чия діяльність безпосередньо спрямована на покращення умови проживання людей у громадах. В Україні йде процес децентралізації, який буде неможливий без побудови сильних та працездатних органів місцевого самоврядування. Підтримка місцевого самоврядування — характерна риса кожної держави, яка хоче стати демократичною і правовою, побудувати досконале громадянське суспільство, за безпосередньої участі своїх громадян. Насьогодні в Україні створені основні умови для цього, однак ми тільки на початку шляху", - прокоментував проведення сесії експерт з місцевого самоврядування Руслан Плющ.

Він зауважив, що хоча Конгрес і є консультативним органом, однак це прекрасна можливість для представників місцевих влад в Україні поспілкуватися з колегами з інших держав.

Водночас експерт зауважив, що і в Україні є фундаментальна база, яка може стати підґрунтям для реалізації реформи з децентралізації. Мова йде про видання українських науковців "Місцеве самоврядування в Україні: Євроінтеграційний шлях" і "Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні", в яких зібрані досвід, знання, бачення ситуації співавторів, а також міжнародні приклади процесів розвитку місцевого самоврядування, які були презентовані губернаторам областей і політикам країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...