Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 25 червня 2018 11:45
Новини: Політика
14160

Губернатор: досвід країн Ради Європи у питанні децентралізації актуальний для України

Губернатор: досвід країн Ради Європи у питанні децентралізації актуальний для України

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична

КИЇВ. 18 жовтня. УНН. Досвід країн-членів Ради Європи у питанні децентралізації та розвитку місцевої влади актуальний для України. Таку думку висловила голова Харківської ОДА Юлія Світлична, яка візьме участь у 31 сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ХОДА.

"Тематика двох основних доповідей, обговоренню яких буде приділено чимало часу в ході роботи нинішньої сесії Конгресу, дуже актуальна для нашої країни. Це питання попередження корупції та просування етики держслужбовців. Також заплановано обговорення такої тематики як децентралізація та розширення можливостей місцевих громад. Це питання, яким традиційно приділяє велику увагу Рада Європи. З огляду на те, що в нашій країні зараз активно реалізується реформа децентралізації влади, яка ініційована Президентом Петром Порошенком, досвід країн - членів РЄ є для нас дуже корисним і життєвим", - вважає Ю.Світлична.

Нагадаємо, чергова, 31 сесія, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, відкриється завтра, 19 жовтня у Страсбурзі.

Сесія, яка пройде в Страсбурзі, присвячена питанням етики та прозорості роботи влади на місцевому та регіональному рівнях, проблемам децентралізації, дотримання прав людини та гендерної рівності.

Як вважає експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ, досвід інших країн може бути корисним для України.

"Тема чергової сесії – "Етика і прозорість на місцевому та регіональному рівнях". Під час сесії підніматимуться важливі питання, які зачіпатимуть роботу місцевої влади, наприклад, оптимізацію у сфері надання адміністративних послуг, також говоритимуть про місцеві вибори, шляхи подолання корупції. Етичні питання функціонування влади були і залишаються важливими не лише для Україну, де рівень корумпованості як центральних так і місцевих органів влади дуже високий, так і для західних країни. Але у них є досвід боротьби з нею який нам варто вивчити. І ще, те що на сьогодні не менш важливо, у них є досвіт побудови ефективних органів влади на місцях, саме тих органів чия діяльність безпосередньо спрямована на покращення умови проживання людей у громадах. В Україні йде процес децентралізації, який буде неможливий без побудови сильних та працездатних органів місцевого самоврядування. Підтримка місцевого самоврядування — характерна риса кожної держави, яка хоче стати демократичною і правовою, побудувати досконале громадянське суспільство, за безпосередньої участі своїх громадян. На сьогодні в Україні створені основні умови для цього, одна ми тільки на початку шляху", - прокоментував проведення сесії експерт з місцевого самоврядування Руслан Плющ.

Він зауважив, що хоча Конгрес і є консультативним органо, однак це прекрасна можливість для представників місцевих влад в Україні поспілкуватися з колегами з інших держав. Водночас він зауважив, що і в Україні є фундаментальна база, яка може стати підгрунтям для реалізації реформи з децентралізації. Мова йде про видання українських науковців «Місцеве самоврядування в Україні: Євроінтеграційний шлях" і "Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні", в яких зібрані досвід, знання, бачення ситуації співавторів, а також міжнародні приклади процесів розвитку місцевого самоврядування, які були презентовані губернаторам областей і політикам країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...