Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 17:32
Новини: Політика
10380

Г.Зубко: відповідальність за проведення децентралізації перевищує політичні дивіденди

Г.Зубко: відповідальність за проведення децентралізації перевищує політичні дивіденди

Віце-прем'єр-міністр Генадій Зубко

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Проведення реформи децентралізації важливіше за політичні дивіденди. Про це в ефірі 5 каналу сказав віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, повідомляє УНН.

За словами віце-прем'єр-міністра, процес децентралізації має певні труднощі, адже є прямий зв’язок з корупцією.

"Децентралізація – це передача повноважень, влади, ресурсів. Якщо взяти за основу, то саме Гройсман приймав концепцію реформ стосовно децентралізації", – зазначив Геннадій Зубко.

За словами віце-прем'єр-міністра, децентралізація - дуже важлива реформа в контексті стратегії сталого розвитку "Україна-2020".

"Такі менеджери як я, конкретно працюють в цьому напрямку, який може робити і дуже непросту справу. Реалізація безпосередньо на місцях, робота з людьми, які вже звикли до певної системи – це дуже непросто. Станом на 2015 рік у нас 159 громад. Тепер їх фактично 209, ще близько 40 чекають на рішення»,– заявив Г.Зубко.

У той же час Г.Зубко не назвав відповідальних за результати децентралізації, зазначивши, що "секторальна відповідальність за реформу перевищує політичні дивіденди".

Нагадаємо, в Україні триває процес децентралізації, тобто розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Одним з етапів децентралізації, зокрема, є створення об’єднаних територіальних громад. Як зазначив експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ, цей процес відбувається в Україні не рівномірно, адже в деяких областях ОТГ практично не створюються. Найповільніше процес об’єднання відбувається у Миколаївській, Сумській та Херсонській областях. Водночас експерт наголосив, що процес створення ОТГ є неминучим на шляху "перезавантаження" відносин і розмежування "предметів відання" між центром та регіонами. Таким чином, за його словами, усувається наявне двовладдя на місцевому рівні, ліквідуються органи влади із дублюючими функціями, повноваженнями та компетенцією.

"Визначальним для нових об’єднанних теріторіальних громад є збалансування відносин на основі демократичних цінностей, які в свою чергу базуються на трьох автономіях — правовій, організаційно кадровій і фінансовій, а також принципах самоорганізації, самофінансування, розумному співвідношенню централізації та децентралізації", — зазначив Р.Плющ, додавши, що громадам на місцях бракує інформації щодо реформи та механізмів реалізації владних повноважень.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, українські науковці презентували губернаторам областей покроковий інструмент децентралізації в Україні.

"У двох виданнях колективної монографії, автори видання розглядають наукові, теоретико-методологічні та концептуальні засади місцевого самоврядування, а також історію становлення місцевого самоврядування в Україні", — повідомив Р.Плющ, за загальною редакцією якого вийшли наукові монографії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...