Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 березня 2018 01:06
Новини: Політика
11616

Губернатор Харківщини увійшла до Бюро Конгресу місцевих влад РЄ

Губернатор Харківщини увійшла до Бюро Конгресу місцевих влад РЄ

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи ат увійшла до складу Бюро Конгресу. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу ХОДА.

Голова ХОДА увійшла до складу Бюро Конгресу, в якому представлені члени Палати місцевих влад і Палати регіонів. Бюро відповідає за організацію пленарних сесій та координацію роботи палат і комітетів Конгресу, а також - за організацію моніторингових місій зі спостереження за виборами, бюджетом та іншими питаннями, які виникають в проміжках між пленарними засіданнями.

Виступаючи на сесії Конгресу, Юлія Світлична подякувала колегам за надану довіру.

«Робота в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи для мене - велика відповідальність і важлива місія. Я переконана, що розвиток міжрегіонального співробітництва з європейськими країнами - це обов'язковий крок на шляху європейської інтеграції України. Докладу всіх зусиль для того, щоб реалізувати покладені на мене завдання», - зазначила керівник Харківської області.

Нагадаємо, делегація від України бере участь у 31-й сесії Конгресу в Страсбурзі, що присвячена питанням етики та прозорості роботи влади на місцевому та регіональному рівнях, дотримання прав людини та гендерної рівності та проблемам децентралізації.

Як повідомляв УНН, експерт з питань місцевого самоврядування Руслан Плющ вважає, участь представників України у Конгресі дуже важливою в умовах проведення в країні реформи з децентралізації, адже у багатьох країн-членів конгресу є досвід побудови дієвих органів місцевого самоврядування.

"У них є досвід побудови ефективних органів влади на місцях. Саме тих органів, чия діяльність безпосередньо спрямована на покращення умови проживання людей у громадах. В Україні йде процес децентралізації, який буде неможливий без побудови сильних та працездатних органів місцевого самоврядування. Підтримка місцевого самоврядування — характерна риса кожної держави, яка хоче стати демократичною і правовою, побудувати досконале громадянське суспільство, за безпосередньої участі своїх громадян. На сьогодні в Україні створені основні умови для цього, однак ми тільки на початку шляху", - прокоментував проведення сесії експерт з місцевого самоврядування Руслан Плющ.

Він зауважив, що хоча Конгрес і є консультативним органом, однак це прекрасна можливість для представників місцевих влад в Україні поспілкуватися з колегами з інших держав.

Водночас експерт зауважив, що і в Україні є фундаментальна база, яка може стати підґрунтям для реалізації реформи з децентралізації. Мова йде про видання українських науковців "Місцеве самоврядування в Україні: Євроінтеграційний шлях" і "Місцеве самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні", в яких зібрані досвід, знання, бачення ситуації співавторів, а також міжнародні приклади процесів розвитку місцевого самоврядування, які були презентовані губернаторам областей і політикам країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...