Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 20 травня 2018 20:58
Новини: Економіка
50928

Математичний прорахунок Мінфіну: уряду надані неправдиві цифри про лотерейний ринок

Математичний прорахунок Мінфіну: уряду надані неправдиві цифри про лотерейний ринок

КИЇВ. 18 травня. УНН. Міністерство фінансів України розробило ліцензійні умови для лотерейних операторів, згідно яких ліцензію можуть отримати три оператора, а надходження до бюджету від її продажу становитимуть 480 млн грн. Однак, цифри Мінфіну не сходяться з реальною ситуацією на ринку. Про це повідомила експерт в сфері грального бізнесу Зоряна Топорецька в коментарі УНН.

За її словами, зараз на ринку дійсно представлено три суб'єкти господарської діяльності, які теоретично підпадають під Закон про державні лотереї та повинні були отримати ліцензію Мінфіну.

Це діючі компанії "УНЛ", "М.С.Л.", "Патріот". З огляду на те, що "М.С.Л." і "Патріоту" Мінфін перекрив можливість отримати ліцензію, серед кандидатів залишається тільки "УНЛ".

Крім нього, отримати ліцензію можуть держбанки. Але єдиний, хто з держбанків проводив лотереї - "Ощадбанк", який останні років 10 цим не займався і навряд чи буде зараз вкладати кошти в запуск нових лотерей і покупку ліцензії, яка визначена Мінфіном в розмірі 160 млн грн з оператора.

"Разом, виходить один теоретичний кандидат на отримання ліцензії, а не три, як зазначено в проекті Мінфіну.

З огляду на те, що "Ощадбанк" не займався лотереями і не заявляв про подібні наміри, ймовірно він і не буде купувати ліцензію, і тоді надходження в бюджет становитимуть не 480 млн грн, як обіцяє Мінфін, а всього 160 млн грн - від оператора "УНЛ" , який і буде єдиним гравцем цього ринку, тобто монополістом.

Країна більше втратить від такої монополії, ніж отримає. Адже, найбільшим оператором є "М.С.Л.", а не "УНЛ". І якщо "М.С.Л." викинуть з ринку, то збиток бюджету буде обчислюватися сотнями мільйонів.

Наведу приклад. У 2014 році надходження до бюджету були 500 млн грн, з яких 400 млн грн дав один "М.С.Л.". Чи варто говорити, що монополізація ринку невиправдана і ні до чого доброго не приведе. Особливо, з огляду на останні відомості правоохоронців про те, що "УНЛ" приховує податки від держави?" - сказала вона.

З.Топорецкая вважає, що ліцензійні умови однозначно виписані під певних осіб, не виключено, що під іноземців, які викуплять "УНЛ", а разом з ним і весь ринок. Адже, Мінфін, крім усього іншого, придумав, в порушення Законів про ліцензування і про лотере, стягувати додаткову плату щороку за користування ліцензією, яка може досягати майже 900 млн грн щорічно (за умови збереження мінімальної вимоги до операторів лотерей мати 5000 точок розповсюдження).

"Не секрет, що Мінфін вів активні переговори з грецькими і американськими компаніями. І навіть прописував законопроекти з урахуванням їх інтересів. Нагадаю, в минулому році у Верховній Раді таких законопроектів Мінфіну про легалізацію азартних ігор було близько 5-6. Жоден з них не пройшов. Всі вони визнані корупційними і лобістськими.

Але завзятість Мінфіну не знає кордонів. Фактично те ж саме відомство зараз намагається протягнути, але вже не через парламент, а через уряд, причому з порушенням норм діючих Законів. Адже, підписати ліцумови Мінфіну, які передбачають збиток державі, скорочення тисяч робочих місць і фактично легалізацію азартних ігор повинен буде Прем'єр-міністр", - наголосила З.Топорецкая.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...