Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 15:12
Новини: Політика

Крапку у спорі про антиконкуренті дії на ринку газу ставитиме не АМКУ, а суди - Сапегін

Крапку у спорі про антиконкуренті дії на ринку газу ставитиме не АМКУ, а суди - Сапегін

автогаз

КИЇВ. 6 вересня. УНН. АМКУ розпочав розслідування на предмет виявлення змови на ринку газу. Такі кроки Комітету були прогнозовані, адже пролунали відповідні накази збоку уряду. Разом з тим, перспективність і результативність розслідування АМКУ дуже туманні. Про це у коментарі УНН розповів експерт паливного ринку, директор НТЦ "Психея" Сергій Сапегін.

"Відкриття справи АМКУ за ознаками антиконкурентних дій на ринку скрапленого газу це  - прогнозоване рішення, оскільки був прямий наказ від Прем’єр-міністра, і тому АМКУ просто не міг не відреагувати, в тому числі, і у зв’язку зі скандалом навколо опублікованого листування (ЗМІ опублікували листування начебто представників окремих компаній-трейдерів газу щодо цін - ред).

З іншого боку, звісно, хотілось би, якби АМКУ попереджав про такі ситуації і "не по хвостам бив", і не реагував на обіцянки Президента навести порядок, а прогнозував всі можливі ситуації, і таким чином, міг запобігти. Це було б краще і для споживачів і для операторів", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна посідає перше місце за темпами розвитку ринку скрапленого газу 

За прогнозами експерта розслідування АМКУ може закінчитися безрезультатно.

"Чим це може закінчитися? Справа в тому, що на сьогодні скандал пішов у площину  листування між операторами. З точки зору АМКУ, приймати до уваги такі аргументи було б не логічно, тому що, по-перше, немає доказів, що це листування дійсно відноситься до менеджерів певних компаній і не є сфабрикованим.  По-друге, навіть якщо це листування дійсне, то це робота не АМКУ, а правоохоронців.

Далі АМКУ має прийняти рішення була змова чи ні… Тут питання полягає в тому, які методики будуть застосовуватися, адже методика визначення антиконкурентної поведінки компаній на ринку була затверджена у 2002 році. Тобто, вона розроблялася майже півтора десятка років тому назад. Сьогодні ринок зовсім інший і зовсім інші його межі… і тому, я думаю, що тут будуть проблеми", - сказав Сапегін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вітчизняному ринку автогазу сьогодні відсутня цінова змова 

Він додав, що навіть якщо АМКУ звинуватить компанії у ціновій змові, то такі рішення будуть оскаржені до суду.  

"Подібна  ситуація вже була в кінці минулого року з нафтотрейдерами. Ми  побачили позитивну динаміку (рішення судів, - ред.) на користь операторів. Тому і цього разу, кінцеву точку в тому, чи є порушення на ринку, чи їх немає, буде ставити суд", - пояснив експерт.

Як повідомляв УНН, Асоціація скрапленого газу прогнозує стабілізацію ситуації на ринку

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...