Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
вівторок, 26 вересня 2017 р.16:25

Морська сіль зі Світового океану забруднена пластиком - вчені

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Вчені виявили, що морська сіль, яку повсякденно вживають люди, забруднена пластиком. Про це повідомляє The Guardian, передає УНН.

Згідно нового дослідження, вчені виявили сліди пластику в морській солі для продажу в США, Китаї та по всій Європі.

Вчені зазначають, що забруднення пластиком - це наслідок великої кількості сміття в океанах, який розбивається і потрапляє в нашу їжу. Так, за даними Організації Обєднаних Націй близько 12,7 млн тонн пластику поступає у Світовий океан щорічно.

Попередні дослідження показали, що пластмаса знайдена також у рибі.

Дослідження проводила Шері Мейсон, професор Університету штату Нью-Йорк у Фредонії, яка працювала з дослідниками в Університеті Міннесоти, вивчаючи мікропластику в солі, пиві та питній воді.

"Зараз пластмаса поширена не лише як матеріал повсякденного вжитку у людей, не менш поширена вона і в навколишньому середовищі. Пластмас є повсюди: у повітрі, воді, морепродуктах, які ми їмо, у пиві, яке ми п'ємо, солі, яку ми використовуємо - пластик трапляється скрізь", - сказала Ш.Мейсон.

У своєму дослідженні вчені розглянули 12 видів морської солі, у тому числі 10, які продаються в американських продуктових магазинах. Висновки показали, що якщо люди вживають рекомендовану кількість солі, то вони споживають більше 660 частинок пластмаси кожного року (з розрахунком що людина вживає 2,3 гр солі в день).

Вчені додали, що на сьогоднішній день їм ще не вдалося дослідити який саме вплив має пластик на здоров’я людини.

Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі. Україна не виняток. Щороку наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара.

Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.

Пошуком ефективної системи збору тари занепокоїлися народні депутати України. У червні вони відвідали Німеччину, щоб ознайомитися з їхньою депозитною системою збору використаних пластикових пляшок і банок. Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою. Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок через фандомати вже стало традицією вихідного дня.

Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандоматам збирають 95% тари, в Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...